کد خبر: 9472

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده ضمن تاکید بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در حمایت از زنان سرپرست خانوار گفت: اتکا به توانمندی‌های دولتی، محدود است و تاثیرگذاری اجتماعی لازم را ندارد بلکه باید از توانمندی‌های سازمان های مردم نهاد در این امر بهره گرفت.

به گزارش نیکوکار، معصومه ابتکار روز یکشنبه در یازدهمین نشست شورای راهبردی کارگروه ملی زنان سرپرست خانوار با موضوع «بند ت ماده ۸۰ قانون برنامه ششم» اظهار داشت: تلاش های خوبی در ارتباط با حمایت و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شکل گرفته که ارزشمند و قابل تحسین است.
وی با تاکید بر اینکه در جهت عملکرد بهینه، دسترسی و شناسایی افراد مهم است، یادآور شد: یکی از مهم‌ترین علل تاخیر و پیچیدگی در حمایت همه جانبه از زنان سرپرست خانوار، شناسایی افرادی است که با شاخص های ما یعنی داشتن شرایطی همچون حمایت نشدن از سوی هیچ سازمانی هماهنگ باشند.
معاون رییس جمهوری خاطرنشان کرد: معاونت امور زنان ضمن برگزاری مرتب نشست شورای راهبردی کارگروه ملی زنان سرپرست خانوار و همکاری با سازمان های مرتبط با این حوزه، تلاش کرده با الگوسازی و توان افزایی متناسب با دانش و تجربه روز زنان را مورد حمایت قرار دهد.
ابتکار، تصویب قوانین و مقررات حمایتی، استانداردسازی محصولات خانگی و بسیاری موارد دیگر را از جمله عملکرد معاونت در حمایت از زنان سرپرست خانوار عنوان و تصریح کرد: دولت در بخش های مختلف همه تلاش خود را برای توجه و رسیدگی به زنان سرپرست خانوار انجام داده است.

ضرورت بهره گیری از سازمانهای مردم نهاد در حمایت از زنان سرپرست خانوار

معاون رییس جمهوری با تاکید بر اینکه بهره گیری و توان افزایی سازمان های مردم نهاد بسیار کار مهمی بود که تا کنون صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: قطعا نمی توان تلاش برای توان افزایی اقتصادی را  صرفا بر دوش دولت نهاد بلکه با کمک سازمان های مردم نهاد سریعتر این امر دست یافتنی می شود و ورود به کارآفرینی و اشتغال انجام می شود.
وی یادآور شد: اتکا به توانمندی های دولتی محدود است و تاثیرگذاری اجتماعی لازم را ندارد در حالیکه با بهره گیری از سازمان های مردم نهاد بیشتر می توان برنامه توان افزایی زنان سرپرست خانوار را اجرایی کرد. ‌
ابتکار با تاکید بر اینکه شبکه سازی مجازی کار بسیار مهمی است که در مسیر دسترسی زنان سرپرست خانوار به بازار انجام شده، خاطرنشان کرد: زنان سرپرست خانوار تحصیل کرده و دختران فارغ التحصیل که سرپرست هستند هم می توانند از طریق شرکت های دانش بنیان و استارتاپ ها به ارایه محصولات خود بپردازند.

 

منبع: ایرنا

انتهای پیام/