معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: در ۲ سال اخیر میزان مناسب سازی محیط دستگاه‌های اجرایی کشور برای تردد معلولان از ۲۰ درصد به ۳۹ درصد افزایش یافته است.

به گزارش نیکوکار، علیرضا نفریه روز سه‌شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیران کل سابق و جدید بهزیستی استان بوشهر گفت: دسترسی آسان معلولان به خدمات با اجرای قانون مناسب سازی محیط فراهم می‌شود و براساس این قانون همه دستگاه‌های اجرایی ملزم به اجرای آن هستند.

وی یادآورشد: براساس قانون حمایت از افراد دارای معلولیت مصوب سال ۹۶ از ۲ تا ۳ هزار محیط و فضای کاری دستگاه‌های دولتی بازدید شد و از آن زمان به بعد یک کار جهادی توسط دستگاه‌های اجرایی انجام گرفت و میزان مناسب سازی محیط دستگاه‌های اجرایی برای معلولان از ۲۰ درصد گذشته به ۳۹ درصد افزایش یافت.

نفریه بدون اشاره به میزان بودجه پیش‌بینی شده اظهارداشت: امسال در حوزه توانبخشی برای اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت مصوب سال ۹۶ بودجه پیش بینی شده است.

وی بیان کرد: در قالب قانون حمایت از افراد دارای معلولیت انواع خدمات جدید برای معلولان از جمله ودیعه مسکن، تجهیزات پزشکی، خرید لوازم پزشکی و بهداشتی، حق پرستاری و سایر خدمات دیگر ارائه می‌شود.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر درگیر جنگ اقتصادی هستیم، شمار افراد نیازمند دریافت خدمت که به بهزیستی مراجعه می‌کنند، افزایش یافته است که این نیازمند کارایی بیشتر واحدهای بهزیستی و بودجه بیشتر برای این سازمان است.

وی اضافه کرد: سازمان بهزیستی به قشر پایین جامعه خدمت ارائه می‌دهد و جامعه هدف این سازمان شامل افرادی است که دارای مشکلات جسمی، روحی، روانی و اجتماعی هستند.

نفریه گفت: سازمان بهزیستی با قوه قضائیه، آموزش و پرورش، سازمان مبارزه با مواد مخدر، وزارت کشور و بسیاری از نهادها و سازمان‌های دیگر همکاری و ارتباط دارد.

معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی گفت: هم‌اکنون هشت میلیون نفر به صورت دائم از خدمات توانبخشی این سازمان بهره‌مند و سالانه بیش از ۱۸ میلیون خدمت به گروه‌های مددجوی جامعه ارائه می‌شود.

وی گفت: خدمات بهزیستی قبل از تولد تا دوران سالمندی ادامه دارد و در عرصه‌های گوناگون ارائه می‌شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار بوشهر گفت: سازمان بهزیستی خط مقدم تامین امنیت جامعه از آسیب‌های اجتماعی است.

مجید خورشیدی اظهار داشت: زیست بهینه حق همه شهروندان است و سازمان بهزیستی با همین هدف در حال ارائه خدمت است.

وی ادامه داد: بهزیستی برای تحقق هدف‌های خود هم به جامعه عام برای تأمین زیست بهینه و هم جامعه هدف خاص باید توجه ویژه‌ای داشته باشد.

خورشیدی گفت: به دلیل وظایف گسترده‌ این سازمان نهادها و دستگاه‌های بسیاری از جمله وزارت بهداشت، قوه قضاییه، آموزش و پرورش شرکای کاری بهزیستی به شمار می‌روند.

مدیرکل جدید بهزیستی استان بوشهر گفت: نقشه راه ما در بهزیستی گم نکردن گروه هدف است و مددجویان باید از تغییراتی که ایجاد می‌شود تاثیر مثبت ببینند.

علیرضا حاجیونی افزود: بهزیستی فارغ از همه حاشیه‌هایی نظیر قومیت، ملیت، نژاد و جناح سیاسی به ارائه خدمت می‌پردازد و دغدغه این سازمان ارتقای وضعیت موجود، تحول، سرعت، دقت و صحت اطلاعات است.

حاجیونی با بیان اینکه ظرفیت‌سنجی در حوزه بهزیستی از اولویت‌های کاری است، ادامه داد: از همه توان بالقوه سازمان استفاده خواهیم کرد و نگاه مجموعه استانی اعم از استانداری، شورای تأمین و نمایندگان مجلس در تلاش برای رسیدن به هدف هستند.

در این آئین علیرضا حاجیونی به عنوان مدیرکل جدید بهزیستی استان بوشهر معرفی و از خدمات علی پولادی‌ریشهری تقدیر شد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/