رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) از همکاری ۴۱ هزار فرهنگی به عنوان رابط آموزشی و پرورشی با کمیته امداد خبرداد و گفت: خلاء ناشی از فقدان والدین دانش آموزان یتیم، را محبت معلم پر می‌کند.

به گزارش نیکوکار، سید مرتضی بختیاری در نهمین نشست شورای هماهنگی ارتقای شاخص‌های آموزشی و پرورشی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته که به میزبانی کمیته امداد برگزار شد، با تشریح فلسفه تشکیل کمیته امداد پس از انقلاب و به دستور حضرت امام خمینی(ره)، اظهار کرد: توانمندسازی افراد مهم‌ترین ماموریت این نهاد است.

وی افزود: بزرگترین و موثرترین عامل در زندگی هر فرد آموزه‌های تربیتی است.

بختیاری بر ضرورت وجود مراکز شبانه روزی تاکید و تصریح کرد: حدود ۴۱ هزار رابط آموزشی و پرورشی با کمیته امداد داریم که جای تقدیر از این همکاران دارد البته باید همکاری این دو نهاد بیش از پیش باشد.

وی ادامه داد: متناسب با استعدادهای درونی دانش آموزان باید زمینه را برای رشد آنها فراهم کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: خلا ناشی فقدان پدر یا مادر دانش آموزان یتیم را تنها محبت معلم می‌تواند جبران کند؛ هرچند کمیته در رفع نیازهای دانش آموزان می‌کوشد اما نقش معلمان در رفع مشکلات یتیمان بسیار با اهمیت است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی اضافه کرد: با توجه به زمینه‌های همکاری‌های مشترک هم افزایی و همکاری دو نهاد باید بیش از پیش باشد.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/