معاون مشارکت‌های مردمی، موسسات غیردولتی، توانمندسازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور، شرایط دریافت کمک هزینه مسکن مددجویان این سازمان را اعلام کرد.

به گزارش نیکوکار، بذوالفقار یزدان مهر گفت: بخشنامه تسهیلات کمک ودیعه مسکن مصوب ستاد ملی کرونا از سوی معاونت مشارکت های مردمی، موسسات غیردولتی، توانمند سازی و امور مجلس سازمان بهزیستی، به مدیران کل بهزیستی استان‌ها در سراسر کشور ابلاغ شد.

وی ادامه داد: در این بخشنامه از همه مدیران کل استانی خواسته شده تا شرایط و مهلت ثبت نام برای دریافت تسهیلات کمک ودیعه مسکن به قید فوریت به مستاجرین تحت پوشش بهزیستی در استان‌ها اطلاع داده شود.

معاون مشارکت های مردمی، موسسات غیردولتی، توانمند سازی و امور مجلس سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، سرپرستان خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی که مستاجرین واجد شرایط دریافت کمک ودیعه مسکن مصوب ستاد ملی کرونا باشند، از ساعت ۱۰ روز شنبه ۴ مرداد ماه جاری تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۹ مرداد ماه فرصت دارند تا با ارسال کد ملی خود به شماره پیامکی ۳۰۰۰۷۳۶۴۰ نسبت به ثبت نام اولیه دریافت این تسهیلات اقدام کنند.

یزدان مهر گفت:شماره تلفن همراهی که پیامک از طریق آن ارسال می شود، باید به نام سرپرست خانوار ثبت شده باشد. همچنین زمان تکمیل اطلاعات و پرداخت تسهیلات پس از تدوین دستورالعمل مرتبط توسط وزارت راه و شهرسازی و از طریق سامانه طرح اقدام ملی مسکن به آدرس اینترنتی www.Tem.mrud.ir و بخشنامه بعدی معاونت مشارکت های مردمی سازمان بهزیستی اعلام خواهد شد.

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی با اشاره به شرایط تسهیلات کمک ودیعه اجاره مسکن نیز گفت: گروه های مشمول دریافت تسهیلات، کارگران و حقوق بگیران ثابت با اولویت ازدواج های جدیـد و خانواده های پنج نفره و بیشتر، مشـمولین تحت پوشـش کمیته امـداد امـام خمینی(ره)، سازمـان بهزیستی کشور و زنان سـرپرست خانوار هستند.

وی افزود: متقاضیان باید شرایط مندرج در ماده یک آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن از جمله داشـتن فرم (ج) سبز، نداشتن سابقه مالکیت از سال ۱۳۸۴ به بعد، متاهل یا سـرپرست خانوار بودن و داشتن پنج سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا را نیز داشته باشند.

معاون مشارکت‌های مردمی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به مبلغ سقف این تسهیلات نیز گفت:سقف تسهیلات در شهر تهران ۵۰۰ میلیون ریال، در سایر کلان شهرها شامل شهرهای بالای یک میلیون نفر از جمله مشهد، اصفهان، کرج، شیراز، تبریز، قم، اهواز و کرمانشاه، ۳۰۰ میلیون ریال و در سایر شهرها ۱۵۰ میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به نرخ شود این تسهیلات نیز گفت:.نرخ سود تسهیلات، ۱۳ درصد است که با سررسـید یکساله به مستاجرین واجد شرایط پرداخت می شود. همچنین در دوره قرارداد، صرفًا سود تسهیلات از سوی مستاجرین پرداخت و اصل تسهیلات در سررسید تسویه خواهد شد.

براساس اعلام وزارت راه و شـهرسازی، اقسـاط ماهانه تسهیلات ۵۰۰ میلیون ریالی حـدود پنج میلیون و ۴۰۰ هزار ریال، ۳۰۰ میلیون ریالی حدود سه میلیون و ۲۵۰ هزار ریال و ۱۵۰ میلیون ریالی در حدود یک میلیون و ۶۰۰هزار ریال است

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/