با پیگیری رئیس کمیته امداد و مشارکت وزارت ارتباطات و اپراتورهای تلفن همراه، ۵۰ هزار تبلت به منظور برخورداری از آموزش و تحصیل مجازی، در اختیار دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت امداد قرار می‌گیرد.

به گزارش نیکوکار، نشست رئیس کمیته امداد با نمایندگان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اپراتورهای تلفن همراه، با هدف هم‌افزایی در اجرای مرحله دوم پویش «ایران همدل» برگزار شد.

سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در این نشست با تقدیر از همراهی وزارت ارتباطات در اجرای مرحله نخست پویش ایران همدل، موفقیت این پویش را در همراهی تمام نهادها و دستگاه‌ها دانست و بر نقش ویژه اپراتورهای تلفن همراه در جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای نیازمندان تاکید کرد.

وی ادامه داد: یکپارچه شدن کمک‌های مردم با محوریت کمیته امداد، از ویژگی‌های ایران همدل نسبت به دیگر پویش‌های اجرا شده در گذشته بود که امیدواریم در مرحله دوم این پویش، شاهد افزایش مشارکت مردم نیکوکار و نهادهای مختلف باشیم.

رئیس کمیته امداد تاکید کرد: در مرحله نخست ایران همدل مصادف با ماه مبارک رمضان، تمرکز امداد بر حمایت از سفره نیازمندان از طریق اجرای طرح اطعام مهدوی و توزیع غذای گرم و همچنین بسته‌های غذایی میان نیازمندان بود که در این زمینه با جذب ۵۴۰ میلیارد تومان کمک مردمی و توزیع ۱۱ میلیون وعده غذایی گرم، بزرگترین پویش پس از انقلاب رقم خورد.

نیاز دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت امداد به ۲۵۰ هزار تبلت یا تلفن همراه هوشمند

بختیاری با بیان اینکه در مرحله دوم پویش ایران همدل، تاکید کمیته امداد کمک‌رسانی به کودکان و مادران نیازمند و حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا است، خاطرنشان کرد: با توجه به به شیوع ویروس کرونا، پیش‌بینی مسئولان برای سال تحصیلی جدید، تداوم آموزش مجازی برای دانش‌آموزان و دانشجویان است که در این زمنیه کمیته امداد موظف است امکانات لازم را برای ادامه تحصیل مطلوب جامعه هدف فراهم کند.

وی با بیان اینکه حدود ۳۷۵ هزار دانش‌آموز و بیش از ۸۰ هزار دانشجو از خدمات حمایتی کمیته امداد برخوردار هستند، اضافه کرد: فرزندان جامعه هدف امداد استعداد فوق‌العاده و امکانات ضعیف دارند اما نباید اجازه دهیم دانش‌آموزی به دلیل نداشتن ابزار آموزش مجازی از تحصیل باز بماند.

بختیاری گفت: در برآوردهای اولیه برای حمایت از تحصیل مجازی، به حدود ۲۵۰ هزار تلفن همراه هوشمند یا تبلت نیاز داریم که به دلیل نزدیک بودن به زمان برگزاری کنکور سراسری و آموزش‌های فوق برنامه دانشجویان، در مرحله نخست تامین ۵۰ هزار تبلت برای این عزیزان در دستور کار با وزارت ارتباطات و اپراتورهای تلفن همراه قرار گرفته است.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اینکه حدود ۴,۵ میلیارد تومان از محل کمک‌های مردمی در مرحله نخست پویش ایران همدل توسط اپراتورهای تلفن همراه به حساب کمیته امداد واریز شده است، افزود: تمام این مبلغ در کنار اعتبارات کمیته امداد، صرف خرید تبلت برای دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت می‌شود.

وی تاکید کرد: اپراتورهای تلفن همراه همچنین در راستای مسئولیت اجتماعی خود، تامین سیمکارت همراه با شارژ اعتباری و بسته‌های اینترنتی ماهانه برای تبلت‌های دانش‌آموزان و دانشجویان را تقبل کرده‌اند و امیدواریم با اجرای مرحله دوم رزمایش ایران همدل، همزمان با برگزاری جشن عاطفه‌ها، تبلت و ابزار آموزش مجازی را برای همه دانش‌آموزان و دانشجویان شناسایی شده تا پیش از آغاز سال تحصیلی فراهم کنیم.

تامین تبلت و ارائه سیمکارت به جامعه هدف این طرح از هفته آینده وارد فاز عملیاتی شود

در ادامه این نشست، امیر ناظمی، معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، با اشاره به همکاری اپراتورهای تلفن همراه و ۱۳ شرکت بزرگ زیست‌بوم فناوری اطلاعات در مرحله نخست پویش ایران همدل، گفت: شرکت‌های بزرگ حوزه فناوری اطلاعات نیز از طریق ارائه تخفیفات و خدمات جانبی، با این پویش ملی همراهی کردند.

وی به میزان کمک‌های جذب شده از طریق اپراتورها در پویش ایران همدل اشاره کرد و افزود: در مجموع هشت میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان کمک مردمی جمع‌آوری شد که از این میزان ۵۴ درصد به حوزه آموزش کودکان نیازمند، ۲۳ درصد به حوزه سلامت و ۲۳ درصد به تامین غذایی خانواده‌های محروم اختصاص خواهد یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، ناظمی از همکاری وزارت ارتباطات و اپراتورها برای تامین ۵۰ هزار تبلت مورد نیاز دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت امداد خبر داد و افزود: امیدواریم با انجام توافقات اولیه، تامین تبلت و ارائه سیمکارت به جامعه هدف این طرح از هفته آینده وارد فاز عملیاتی شود.

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/