رئیس بنیاد مستضعفان در حاشیه بازدید از محلات محروم حاشیه چابهار اعلام کرد که این بنیاد علاوه بر تامین هزینه 20 میلیارد تومانی برای برق رسانی به این مناطق، هزینه خرید خودروهای مکانیزه جمع آوری زباله از این مناطق و احداث مراکز آموزشی (مدارس) و بهداشتی (مراکز جامع سلامت) را عهده دار می شود.

به گزارش نیکوکار، سید پرویز فتاح در بازدید از منطقه عثمان آباد، میرآباد و برخی دیگر از محلات حاشیه چابهار اظهار کرد: با توجه به اینکه ساکنان این محلات و مناطق حاشیه‌ای چابهار با مشکل برق مواجه هستند، در بازدید از این مناطق و در مذاکره با مسئولان این منطقه، بنیاد مستضعفان هزینه تامین برق مناطق حاشیه‌ای چابهار را متقبل شد.

رئیس بنیاد مستضعفان افزود: بر همین اساس مقرر شد بنیاد مستضعفان مبلغ ۲۰ میلیارد تومان را به منظور تامین هزینه‌های برق رسانی به این مناطق در اختیار مسئولان منطقه چابهار قرار دهد.

وی همچنین با اشاره به لزوم بهداشت این مناطق و بازسازی چهره حاشیه چابهار گفت: بنیاد مستضعفان هزینه خرید ۱۰ خودروی مکانیزه جمع آوری زباله را تامین خواهد کرد تا هیچ مانع دیگری برای پاکیزگی این مناطق حاشیه‌ای وجود نداشته باشد و تمامی زباله‌های انباشت شده در این مناطق تخلیه شود.

فتاح در ادامه با اعلام خبر تامین هزینه احداث مراکز جامع سلامت مورد نیاز در حاشیه چابهار گفت: بنیاد مستضعفان بر اساس اعلام مسئولان این منطقه، احداث مراکز جامع سلامت به تعداد مورد نیاز را عهده‌دار می‌شود و این مراکز پس از احداث، در اختیار مسئولان بهداشت قرار می‌گیرد تا تامین تجهیزات و کادر درمانی این مراکز از سوی این مسئولان انجام شود.

وی در این بازدید دستور داد تا بنیاد مستضعفان احداث مدارس مورد نیاز در این مناطق حاشیه‌ای را بر اساس میزان اعلامی مسئولان این منطقه عهده‌دار شود.

بنا براعلام روابط عمومی بنیاد مستضعفان، همچنین در پایان این بازدید مقرر شد بنیاد مستضعفان سیمان مورد نیاز برای بازسازی مناطق حاشیه‌ای چابهار را به‌صورت رایگان تامین کند و این سیمان در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار گیرد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/