مدیر کل کمیته امداد استان تهران از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه صندوق امداد ولایت به ۲۱ هزار و ۸۰۸ نفر از نیازمندان خبر داد.

به گزارش نیکوکار، سید ابوالفضل پرپنچی با بیان اینکه ۱۴۴ میلیارد و ۳۶۲ میلیون تومان به نیازمندان پرداخت شده است، گفت: مبلغ ذکر شده در سال ۹۸ پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان از طریق صندوق امداد ولایت و بانک قرض الحسنه مهر ایران انجام می شود، تصریح کرد: در سال گذشته ۸۹ میلیارد و ۹۰۸ میلیون تومان از طریق بانک قرض الحسنه مهر ایران و ۵۴ میلیارد و ۴۲۷ میلیون تومان از طریق صندوق امداد ولایت به نیازمندان پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران به زمینه‌های پرداخت تسهیلات صندوق امداد ولایت اشاره کرد و افزود: پرداخت وام‌های صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در زمینه ازدواج، درمان، تحصیل، مسکن، اشتغال به واجدین شرایط پرداخت می‌شود.

پرپنچی به سقف پرداختی تسهیلات قرض الحسنه توسط صندوق امداد ولایت اشاره و بیان کرد: سقف پرداخت تسهیلات کارگشایی تا پنج میلیون تومان، تسهیلات اشتغالزایی و خرید مسکن تا ۱۵ میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه این صندوق از سپردهگذاری خیران، ادارات وسایر دستگاه‌ها استقبال می‌کند و طبق تفاهم نامه به معرفی شدگان طرف مقابل تسهیلات قرض الحسنه پرداخت می‌کند، گفت: برنامه ریزی هدفمند برای جذب سپرده‌های مردمی، تسریع در ارائه تسهیلات و پیگیری وصول مطالبات از مهم‌ترین برنامه‌های این صندوق است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران، ترویج و نهادینه سازی فرهنگ قرض‌الحسنه در جامعه، پرداخت حداکثری وام‌های قرض الحسنه به صورت هدفمند، اخذ کمترین کارمزد در مقایسه با سایر بانک‌ها و مؤسسات، ایجاد و کسب رضایت و اعتماد در مشتریان و همچنین ارائه خدمات مناسب و متنوع را از مزایای این صندوق عنوان کرد.

پرپنچی همچنین به تعداد شعب و عاملین صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در استان تهران اشاره کرد و ادامه داد: سه شعبه از این صندوق در کلان شهر تهران واقع در خیابان فرجام، خیابان مالک اشتر، ابتدای خیابان شریعتی کوچه بیرجند و ۴۴ عامل در دفاتر کمیته امداد سراسر استان کار پرداخت تسهیلات به نیازمندان را برعهده دارند.

وی یادآور شد: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به شبکه شتاب متصل است که سپرده گذاران و وام گیرندگان می‌توانند به آسانی از خدمات این صندوق استفاده کنند.

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/