کد خبر: 4049

مسئول جمعیت امام رضایی‌ها (ع) گفت: در راستای اجرای رزمایش همدلی با کمک سه مجموعه خصوصی و بزرگ کشور اقدام به توزیع ۳۴۰۰ بسته معیشتی میان نیازمندان کردیم.

به گزارش نیکوکار،‌ حسین یکتا، درباره آخرین اقدامات این گروه جهادی گفت: در طول چندین ماه گذشته و با توجه به وقوع حوادث متعدد ازجمله سیل، زلزله، شیوع کرونا، محرومیت زدایی و غیره گروه‌های جهادی در زمینه‌های مختلف وارد عمل شدند که یکی از مهم‌ترین اقدامات ما نیز پویش ایران همدل بود.

وی توضیح داد: در راستای فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای رزمایش همدلی و کمک مومنانه به نیازمندان، حرکت مشترکی را با سه مجموعه خصوصی و نیمه خصوصی بزرگ کشور از جمله یکی از اپراتورهای تلفن همراه آغاز کردیم و با کمک آنها اقدام به توزیع بیش از ۳۴۰۰ بسته معیشتی میان خانواده‌های نیازمند در هفته آخر ماه مبارک رمضان کردیم.

مسئول جمعیت امام رضایی‌ها (ع) با بیان اینکه مجموع کمک‌های مالی این سه مجموعه به جمعیت امام رضایی‌ها برای رزمایش همدلی قریب به ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بوده است، اظهار داشت: این بسته‌های معیشتی به نیت امام رضا (ع) میان ۸ استان ازجمله مناطق زلزله زده کرمانشاه، آذربایجان غربی و شرقی و مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، کرمان، گلستان و لرستان به صورت خانه به خانه توزیع شد.

وی تصریح کرد: یکی از مجموعه‌های مشارکت کننده نیز با فراهم کردن امکان خرید اینترنتی اقلام غذایی، با جمعیت امام رضایی‌ها (ع) در رزمایش همدلی مشارکت کرد.

جمع آوری ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک‌های مردمی برای مهار کرونا

یکتا با اشاره بر اقدامات انجام شده توسط این گروه برای مقابله با ویروس کرونا، عنوان کرد: جمعیت امام رضایی از ابتدای شیوع کرونا اقدامات متعددی از جمله ضدعفونی کردن معابر، توزیع اقلام بهداشتی میان مردم و کادر درمان، حضور در بیمارستان‌ها و توزیع بسته‌های بهداشتی میان خانواده‌های محروم انجام داد و همچنان نیز کارگاه‌های تولید ماسک، گان و اقلام بهداشتی توسط جمعیت در حال فعالیت است.

وی ادامه داد: در حال حاضر در کارگاه‌های ما روزانه بیش از ۵۰ نفر از بانوان در طول یک شبانه روز در سه شیفت در حال تولید محصولات بهداشتی هستند.

مسئول جمعیت امام رضایی‌ها (ع) با اشاره بر جمع آوری ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان کمک‌های نقدی مردمی برای مهار کرونا، تصریح کرد: از ابتدای اسفند سال ۹۸ تا ابتدای خرداد ماه سال جاری مجموعاً ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای مقابله با کرونا از سوی مردم به جمعیت امام رضایی‌ها داده شده است.

یکتا با توضیح درباره هزینه‌کرد این مبلغ توضیح داد: از مجموع کمک‌های جمع‌آوری شده، به ارزش یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان میان ۸ استان به نیت امام رضا بسته‌های معیشتی و ارزاق تهیه و میان خانواده‌هایی که یکی از اعضای آنها درگیر کرونا بود توزیع شده است. نزدیک به ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان نیز در ۸ استان کشور و ۸ بیمارستان کشور جهت کمک به کادر درمان استفاده شد. در همین راستا نیز بسته‌های غذایی، پک های میان وعده و بسته‌های مکمل طب سنتی به منظور تقویت جسمی کادر درمان تهیه و توزیع شد.

وی افزود: باقی مبالغ نیز در حوزه تولید اقلام بهداشتی استفاده شده و در حال حاضر نیز روزانه چند هزار گان تولید و در سطح کشور توزیع می‌شود.

منبع: مهر

انتهای پیام/