ستاد دیه کشور اعلام کرد: خیران در ماه رمضان امسال با وجود مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا با اعطای ۷۳ میلیارد تومان زمینه آزادی بسیاری از زندانیان جرایم غیرعمد را فراهم کردند.

به گزارش نیکوکار،‌ امسال همه جشن‌های گلریزان ویژه ماه مبارک رمضان به منظور پیشگیری از انتقال ویروس کرونا در قالب گلریزان‌های تلویزیونی و آیین‌های زنده در فضای مجازی برگزار شد.

با وجود جابه‌جایی گلریزان‌های آزادی با جشن‌های مربوط به شبکه‌های اجتماعی اما میزان جلب کمک‌های مردمی نسبت به سال گذشته نه تنها کاهش نداشت بلکه با رشد نسبی هم همراه بود، به نحوی که با استفاده از ظرفیت‌ این رسانه‌ه، مسئولان ستادی در برخی از شهرها از جمله در یزد و تبریز با دعوت از چهره‌های هنری و ورزشی کشوری در آیین‌های زنده مجازی بیشترین میزان مشارکت خیران را از طریق همین قاب داشتند.

نمایندگی ستاد دیه استان اصفهان با جمع‌آوری ۱۴ میلیارد تومان بیشترین میزان مشارکت مردمی را در آزادی‌های ویژه ماه رمضان به خود اختصاص داد و بعد از آن، بیشترین میزان کمک‌ به مردم کرمان و تبریز اختصاص دارد که هر کدام به ترتیب مبلغی معادل ۹ و ۶ میلیارد تومان جمع‌آوری کرده‌اند.

براساس این گزارش، ۸۶۱ مددجو آزاد شدند اما ۱۲ هزار و ۸۵۶ زندانی جرایم غیرعمد در سطح زندان‌های کشور تحمل حبس می‌کنند که نزدیک به ۶ هزار نفر از این فهرست در شمار واجدین شرایط قرار دارند.

استان اصفهان با میزبانی از هزار و ۲۳۶ زندانی، تهران با نگهداری از هزار و ۱۴۶محکوم غیرعمد و فارس با داشتن هزار و ۵۶ محبوس بیشترین آمار زندانیان غیرعمد را به خود اختصاص داده و در مقابل سیستان ‌و بلوچستان با ۳۳ محبوس کمترین جمعیت را میزبانی می‌کند.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/