رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس گفت: حدود ۴۸هزار بسته کمک‌معیشتی تهیه شده توسط شهرداری مشهد تاکنون در بین جامعه هدف توزیع شده و فرآیند ارسال ۱۲هزار بسته دیگر نیز در حال انجام است.

به گزارش نیکوکار، و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، محمدرضا حیدری در حاشیه بازدید از مراحل بسته‌بندی و توزیع بسته‌های کمک معیشتی ویژه خانواده‌های نیازمند و آسیب‌دیده از کرونا، اظهار کرد: همکاران معاونت مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد و سایر بخش‌ها حدود یک ماه است که درگیر فراهم آوردن مقدمات لازم برای تهیه و توزیع این بسته‌های کمک معیشتی هستند تا در شرایط کرونا، حمایتی از خانواده‌های نیازمند مرتبط با مدیریت شهری به عمل آید.

وی با بیان اینکه شورای شهر مشهد براساس دغدغه‌مندی خود در جلسه اخیر شورا، با اختصاص ۱۶ میلیارد تومان اعتبار برای تهیه ۶۰ هزار بسته کمک معیشتی موافقت کرد، گفت: جامعه هدف این بسته‌ها شامل خانواده تاکسیرانی، حمل‌بار، کارگران فصلی و نیروهای فضای سبز، پسماند و شوراهای اجتماعی محلات هستند؛ براساس مصوبه روز دوشنبه شورا، حدود ۸ هزار دانش‌آموز وابسته به خانواده‌های نیازمند که توسط مدیران و معلمان مدارس معرفی شده بودند هم به این جمع اضافه شد.

رئیس شورای شهر مشهد افزود: حدود ۳۰ درصد از اعتبار لازم برای تهیه بسته‌های کمک معیشتی ویژه دانش‌آموزان نیازمند، از محل پویش مردمی چراغی برافروز تأمین شده و ۷۰ درصد باقی‌مانده هم با مجوز شورای شهر، از سوی شهرداری تقبل شد.

حیدری با بیان اینکه حوزه پشتیانی شهرداری مشهد در فرایند تهیه اقلام مورد نیاز، مدیریت خوبی را از خود نشان داده و کالاها با قیمت مناسبی خریداری شده‌اند، گفت: این اقدام سبب شده تا کیفیت و کمیت اقلام مورد نیاز ارتقا یابد.

وی خاطرنشان کرد: محتویات بسته‌های کمک معیشتی از تنوع خوبی برخوردار است و نسبتاً نیازهای اولیه خانوار را تأمین می‌کند.

رئیس شورای شهر مشهد با اشاره به توزیع حدود ۴۸ هزار بسته کمک معیشتی در بین جامعه هدف، خاطرنشان کرد: روزانه ۱۰۰ نفر در فرآیند بسته‎‌بندی این کمک‌ها مشارکت دارند که بخش زیادی از آنها بدون هیچ منفعت مالی و صرفاً براساس نیت خیرخواهانه نقش‌آفرینی می‌کنند که نشان‌دهنده همدلی و انسجام در فضای شهری مشهد است.

 

انتهای پیام/