معاون بنیاد مستضعفان از توزیع بسته‌های معیشتی و نقدی بلاعوض این بنیاد، میان ۸۰ هزار خانوار ساکن در ۱۵ منطقه محروم کشور تا نیمه اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش نیکوکار،‌ محسن منصوری در تشریح آخرین اقدامات بنیاد مستضعفان درخصوص کمک به نیازمندان و اقشار آسیب دیده از کرونا در ۱۵ منطقه هدف این بنیاد، اظهار کرد: به دنبال شیوع کرونا در کشور و آسیب دیدن بسیاری از اقشار و صنوف مختلف، بخصوص اقشار آسیب پذیر، بنیاد مستضعفان تلاش کرده تا با تخصیص بسته‌های معیشتی و نقدی به این اقشار، بخشی از آسیب‌های وارده به این اقشار را در ۱۵ منطقه محروم هدف این بنیاد، جبران کند.

معاون بنیاد مستضعفان اضافه کرد: بر همین اساس تا امروز بیش از ۱۶ میلیارد تومان بسته‌های معیشتی و نقدی بلاعوض در اختیار نیازمندان و اقشار آسیب دیده در این ۱۵ منطقه قرار گرفته که این رقم در قالب ۵۲ هزار بسته معیشتی و بیش از ۲۸ هزار کارت خرید کالا توزیع شده است.

وی با بیان اینکه توزیع بسته‌های معیشتی و نقدی در ۱۵ منطقه محروم کشور همچنان ادامه دارد، گفت: کمک‌های بلاعوض نقدی و معیشتی بنیاد مستضعفان تا امروز تقدیم بیش از ۸۰ هزار خانواده مناطق محروم کشور شده است و روند توزیع این کمک‌ها با همکاری گروه‌های مردمی و جهادی ادامه دارد.

منصوری خاطرنشان کرد: علاوه بر این کمک‌های معیشتی و نقدی، بنیاد مستضعفان تسهیلات ۳۰ میلیارد تومانی را که به صورت قرض الحسنه در نظر گرفته شده، برای اهالی این ۱۵ منطقه محروم تخصیص داده که به زودی در اختیار اقشار نیازمند این مناطق قرار خواهد گرفت.

معاون بنیاد مستضعفان اضافه کرد: این کمکها، تنها بخشی از کمک های این بنیاد به ساکنان این مناطق و اقشار آسیب دیده و ضعیف است که در قالب طرح مواسات و همدلی مومنانه و پویش ایران همدل به اجرا درآمده است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، به گفته وی، قلعه گنج (کرمان)، بخش احمدی حاجی آباد و جزیره لارک (هرمزگان)، زهک و قصرقند (سیستان و بلوچستان)، سرپل ذهاب (کرمانشاه)، سروآباد (کردستان)، ملکشاهی (ایلام)، چالدران (آذربایجان غربی)، گِرمی (اردبیل)، مراوه تپه (گلستان)، لنده (کهگیلویه و بویراحمد)، مانه و سملقان (خراسان شمالی)، درمیان (خراسان جنوبی) و چاراویماق (آذربایجان شرقی)، ۱۵ منطقه محرومی هستند که تحت پوشش طرح پیشرفت و آبادانی بنیاد مستضعفان قرار گرفته‌اند.

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/