مدیرعامل ایران خودرو صبح امروز جمعه، از مراحل طراحی و تولید نخستین نمونه گیربکس شش سرعته با دانش فنی ایرانی در شرکت نیرومحرکه بازدید کرد.‌

به گزارش نیکوکار، براساس نقشه راه توسعه محصول و قوای محرکه ایران خودرو، بومی‌سازی فن‌آوری تولید گیربکس‌های دستی و اتوماتیک شش دنده با هدف کاهش وابستگی تولید به منابع خارجی و همچنین کاهش مصرف سوخت و پاسخگویی به نیاز روز مصرف کنندگان در دستور کار این خودروساز قرار گرفت.
ایران‌خودرو برمبنای الزامات قانونی جدید، نیاز بازار و روند توسعه تکنولوژی‌های جدید، طراحی و ساخت گیربکس‌های اتوماتیک و بومی‌سازی آن را ضروری دانسته و گام نخست طراحی و ساخت گیربکس دستی شش سرعته را در دستور کار قرار داد‌ه است.
درحال حاضر نخستین مدل نمونه‌سازی شده گیربکس دستی شش دنده با دانش و توان فنی مهندسان ایرانی و با همکاری مرکز تحقیقات ایران خودرو، شرکت ساپکو و نیرو محرکه و در شرایط تحریم های بین‌المللی آماده رونمایی است.
تولید این نوع گیربکس با بالاترین درصد ساخت داخل سال آینده آغاز می شود و تجهیز محصولات ایران خودرو به گیربکس ۶ دنده نسبت به گیربکس‌های پنج دنده فعلی ۲تا ۲.۵ درصد کاهش مصرف سوخت را به دنبال خواهد داشت.
گفتنی است در بازدید فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو از شرکت نیرو محرکه، مدیران عامل شرکت های ایپکو، جتکو و نیرومحرکه وی را همراهی کردند.

منبع: ایکوپرس

انتهای پیام/