رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: حدود یک ماه قبل نامه‌ای برای‌ تهیه و‌ توزیع بسته‌های غذایی میان مددجویان کمیته امداد و بهزیستی به رئیس جمهور نوشتیم.

به گزارش نیکوکار،‌ مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) درباره ارائه بسته‌های غذایی به مددجویان بهزیستی و کمیته امداد اظهار داشت:  نامه‌ای حدود یک‌ماه پیش مبنی بر توزیع بسته‌های غذایی برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی با امضای بنده، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی به رئیس‌جمهور نوشته شده است و رئیس قوه مجریه هم دستور بررسی این موضوع را داده‌ است.

وی افزود: ‌با توجه به شیوع بیماری کرونا و آغاز ماه مبارک رمضان مددجویان کمیته امداد و بهزیستی به این بسته غذایی نیاز دارند البته سایر نهادهای انقلابی مانند بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و بسیج نیز ۳ و نیم میلیون نفر که در پی شیوع ویروس کرونا بیکار شده‌اند را حمایت می‌کنند و باید برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد هم اقدامی صورت بگیرد.

توزیع ۵میلیون غذای گرم در ماه رمضان

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ادامه داد:‌کمیته امداد نیز ۳۳۰ مرکز اطعام مهدوی را به نام ۳۱۳ نفر از یاران امام زمان (عج) در سراسر کشور راه‌اندازی کرده است که بیش از ۵ میلیون وعده غذای گرم در سراسر کشور تا پایان ماه مبارک رمضان توزیع می‌کند.

بختیاری ادامه داد: ‌تمامی مراکز اطعام مهدوی نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند و از ظروف یک بار مصرف آلومینیومی استفاده می‌کنند و نمایندگانی از وزارت بهداشت نیز بر روند طبخ غذا و توزیع آن نظارت دارند.

وی گفت: خیرین نیز برای کمک و حمایت از مددجویان با توجه به شرایط ویژه حضور پیدا کردند و در تعدادی از استان‌های کشور کارهای ارزشمندی توسط خیرین صورت گرفته است که گزارش آن را در نیمه ماه مبارک رمضان به اطلاع عموم مردم می‌رسانم.

 

منبع: فارس

انتهای پیام/