مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت: دفاتر زنان و خانواده استانداری ها با کمک سمن ها و سایر دستگاههای اجرایی اقدامات موثری در جهت حمایت و به کارگیری زنان سرپرست خانوار انجام دادند.

به گزارش نیکوکار، فریبا نظری مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گزارشی از اقدامات دفاتر زنان و خانواده استانداری های سراسر کشوردر بحران کرونا ارائه کرد.

وی در همین راستا گفت: دفاتر زنان و خانواده استانداری های سراسر کشور در جریان بحران کرونا با همکاری و مشارکت دستگاههای اجرایی و سمن های حوزه زنان و خانواده اقدام به فعال سازی کارگاه های دوخت ماسک و گان کردند که در این راستا زمینه اشتغال ۷۷۰۰ زن سرپرست خانوار در ۱۶۰۶ کارگاه تولیدی کشور و تولید ۱۶میلیون ماسک پارچه‌ای، گان و دستکش ایجاد کردند.

مشاور وزیر کشور همچنین در ادامه به اقدامات شاخص در راستای (پویش فصل همدلی) اقدامات حمایتی مالی، بهداشتی و ارزاق ویژه خانواده های در معرض آسیب های اقتصادی و اجتماعی اشاره کرد و گفت: با کمک دستگاه‌های حمایتی همچون بهزیستی و کمیته امداد و خیرین، ۴۲۵ هزار زن سرپرست خانوار شناسایی شد و به آنها کمک بلاعوض تعلق گرفت.

نظری افزود: دفاتر زنان وخانواده استانداری ها با جلب مشارکت دستگاه ها و نهاد های متولی در امر مشاوره به منظور بازتوانی اجتماعی، زمینه ارائه خدمات مشاوره ای رایگان به ۲۲۰ هزار نفر را فراهم کردند.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده گفت: دفاتر متناظر در استانداری ها، ضمن جلب همکاری سمن های فعال در حوزه زنان، خانواده و کودکان، زمینه هم افزایی و مشارکت ۱۸۲۰ سمن فعال در حوزه زنان، خانواده و کودکان در جهت مقابله با ویروس کرونا فراهم کردند.

بنا براعلام پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ نظری یادآور شد: از دیگر اقدامات دفاتر زنان و خانواده استانداری ها ایجاد زمینه های نشاط و شادابی با بهره مندی از فضای مجازی برای خانواده ها بود که در این راستا نیز ۴۲۰۰ کلیپ برای تشویق مردم به ماندن در خانه و رعایت اصول طرح فاصله گذاری اجتماعی تولید شد.

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/