معاون درمان وزیر بهداشت اعلام کرد که کلیه بیمارستان‌های عمومی تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی از پذیرش و بستری بیماران الکتیو تا اطلاع ثانوی خودداری کنند و آماده پذیرش بیماران مبتلا به کرونا ویروس باشند.

به گزارش نیکوکار، دکتر قاسم جان‌بابایی در نامه‌ای خطاب به رؤسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور اعلام کرد که با توجه به ضرورت کنترل و مراقبت بیماران مبتلا به کرونا ویروس، ضروری است از روز شنبه دهم اسفند ۱۳۹۸ موراد ذیل در دانشگاه‌ها اجرا شود:
– کلیه بیمارستان‌های عمومی تحت پوشش آن دانشگاه اعم از دولتی، عمومی غیردولتی، خیریه و خصوصی (به جز تک تخصصی غیرمرتبط با درمان کرونا) از پذیرش و بستری بیماران الکتیو تا اطلاع ثانوی خودداری کنند و آماده پذیرش بیماران مبتلا به کرونا ویروس باشند.

– تمامی درمانگاه و کلینیک‌های تخصصی اعم از دانشگاهی و وابسته به ارگان‌ها (نیروی مسلح و سپاه، شهرداری، تأمین اجتماعی، آموزش و پرورش و…) و خصوصی باید برای پذیرش بیماران مبتلا به کرونا ویروس فعال شوند و مکلفند به‌صورت تمام وقت و در صورت نیاز آن دانشگاه به صورت شبانه‌روزی ارائه خدمت کنند. بدیهی است بیمه‌های پایه و تکمیلی مکلفند پوشش هزینه‌های درمان بیماران در این مراکز را بپذیرند.

– در کلیه بیمارستان‌ها کمیته ترخیص بیماران مبتلا به کرونا ویروس متشکل از رئیس بیمارستان، متخصص عفونی یا داخلی، متخصص بیهوشی یا فوق ریه، تشکیل شود و ترخیص بیماران بستری را بر اساس سیاست‌های مدون آن دانشگاه و در دستورالعمل ابلاغی وزارت تبوع روزانه دو بار بررسی و تصمیم‌گیری نمایند از ظرفیت تخت برای بیماران به‌نحو مطلوب بهره‌بردای لازم به عمل آید.

– در کلیه بیمارستان‌ها، کمیته مراقبت ویژه برای ارزیابی بیماران بدحال و نیازمند مراقبت ویژه متشکل از فوق تخصص ICU، فوق تخصص ریه، متخصص بیهوشی، عفونی، داخلی و پرستاری بسته به ظرفیت بیمارستان تشکیل و سیر بیماری این گروه از بیماران را ارزیابی و برای ارائه خدمات متناسب با هر بیمار آماده باشند تا ارائه بالاترین سطح خدمات بر مبنای نیاز به این گروه از بیماران تأمین گردد.

– با توجه به تعطیلی خدمات الکتیو، ضمن تشکر از زحمات پرسنل زحمت کش و خدوم که با جان‌شانی مشغول ارائه خدمت به بیماران عزیز هستند، انتظار می‌رود دستور فرمایید کلیه کادر درمان (پزشک و کادر پرستاری) و پشتیبانی در تیم ارائه خدمات (بستری و سرپایی) بیماران مبتلا به کرونا ویروس سازمان‌دهی شده  فعال باشند و از زحمات آن‌ها به نحو شایسته قدردانی شود. بدیهی است با هر گونه عدم همکاری و تمرد در ارائه خدمات در تمامی رده‌های پرسنلی مطابق مقررات برخورد خواهد شد.

 

 

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/