مدیر کل کمیته امداد استان تهران از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه صندوق امداد ولایت به ۲۰ هزار نفر از نیازمندان خبر داد.

به گزارش نیکوکار، سید ابوالفضل پرپنچی با بیان اینکه از تسهیلات قرض الحسنه صندوق امداد ولایت، ۱۳۱ میلیارد و ۶۲۵ میلیون تومان به نیازمندان پرداخت شده است، گفت: مبلغ ذکر شده از ابتدای امسال تا پایان بهمن ماه پرداخت شده است.

وی به زمینه‌های پرداخت تسهیلات صندوق امداد ولایت اشاره کرد و افزود: پرداخت وام‌های صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در زمینه ازدواج، درمان، تحصیل، مسکن و اشتغال به واجدین شرایط پرداخت می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان از طریق صندوق امداد ولایت و بانک قرض الحسنه مهر ایران انجام می شود، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری ۵۸ میلیارد و ۱۱۵ میلیون تومان از طریق بانک قرض الحسنه مهر ایران و ۴۶ میلیارد و ۵۰۹ میلیون تومان از طریق صندوق امداد ولایت به نیازمندان پرداخت شده است.

پرپنچی به سقف پرداختی تسهیلات قرض الحسنه توسط صندوق امداد ولایت اشاره و بیان کرد: سقف پرداخت تسهیلات کارگشایی تا پنج میلیون تومان( بدون کارمزد)، تسهیلات اشتغال زایی  ۳۰ میلیون تومان و  ودیعه مسکن  تا ۲۰ میلیون تومان با کارمزد سه درصد و دارای بیمه عمر است.

وی با بیان اینکه این صندوق از سپرده گذاری خیران، نیکوکاران و کانون های قرض الحسنه ( از جمله مساجد، مراکز نیکوکاری و موسسات خیریه) استقبال می کند، گفت: برنامه ریزی هدفمند برای جذب سپرده‌های مردمی، تسریع در ارائه تسهیلات و پیگیری وصول مطالبات از مهم‌ترین برنامه‌های این صندوق است.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران ، ترویج و نهادینه سازی فرهنگ قرض الحسنه در جامعه، پرداخت حداکثری وام‌های قرض الحسنه به صورت هدفمند، اخذ کمترین کارمزد در مقایسه با سایر بانک‌ها و مؤسسات، ایجاد و کسب رضایت و اعتماد در مشتریان و همچنین ارائه خدمات مناسب و متنوع را از مزایای این صندوق عنوان کرد.

پرپنچی همچنین به تعداد شعب و عاملین صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در استان تهران اشاره کرد و ادامه داد:  سه شعبه از این صندوق در کلانشهر تهران واقع در خیابان فرجام، خیابان مالک اشتر، ابتدای شریعتی (پیچ شمیران کوچه بیرجند) و عاملان این صندوق در دفاتر کمیته امداد سراسر استان، کار پرداخت تسهیلات به نیازمندان را برعهده دارند.

بر اساس گزارش روابط عمومی کمیته امداد استان تهران، وی یاد آور شد: صندوق قرض الحسنه امداد ولایت به شبکه شتاب متصل است که سپرده گذاران و وام گیرندگان می‌توانند به آسانی از خدمات این صندوق استفاده کنند.

 

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/