معاون مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی استان تهران همزمان با فرا رسیدن سال نو، از توزیع بسته‌های غذایی و پوشاک از محل کمک‌های مردمی به مددجویان این سازمان خبر داد.

به گزارش نیکوکار، مهشید چوبکا، با بیان اینکه «پویش مهربانی» همزمان با نزدیک شدن به عید نوروز برای کمک به مددجویان سازمان بهزیستی کشور آغاز به کار می‌کند، گفت: مانند سال‌های گذشته سازمان بهزیستی با خیرینی که نیت آنها کمک به مددجویان این سازمان است، همکاری می‌کند تا کمک‌های این خیران در غالب سبد ارزاق، پوشاک و… به دست خانواده‌های نیازمند برسد.

وی با اشاره به اینکه اطلاعات و آمار این خانوارها از طریق ادارات کل بهزیستی در شهرستان‌های دریافت شده و در اختیار این خیران قرار می‌گیرد، اظهار کرد: بعضی از این خیران پذیرفته‌اند که این نیازمندان را به شکل منطقه‌ای تحت پوشش قرار دهند. همچنین تا هفته اول اسفندماه برنامه ریزی برای نحوه توزیع این اقلام پایان پذیرفته و روند توزیع آنها آغاز می شود.

معاون مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی استان تهران با بیان اینکه خیران می‌توانند کمک‌های غیر نقدی خود را در اختیار ادارات کل بهزیستی استان و شهرستان‌های استان تهران قرار دهند، ادامه داد: همچنین اگر خیران تمایل داشته باشند کمک‌های نقدی آنها به شکل خاصی مورد استفاده قرار بگیرد، می‌توانند بعد از واریز این مبلغ ضمن تماس با بهزیستی، مسئولان را در جریان نیت خاص خود قرار دهند تا صرفا در همان مسیر مذکور از این مبلغ استفاده شود.

چوبکار با بیان اینکه بهزیستی استان تهران در راستای حفظ حرمت و کرامت مددجویان امسال طرح جدیدی را برای توزیع کمک‌های مردمی پیشنهاد داده است، توضیح داد: بر این اساس با بعضی از شرکت‌های تعاونی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای مذاکراتی صورت گرفته است تا خیران به جای توزیع اقلام یا پرداخت وجه نقد، این کمک‌ها به شکل کارت خرید یا بن کارت در اختیار مددجویان قرار بگیرد و آنها هرچه نیاز دارند و تمایل دارند را از این فروشگاه‌ها تهیه کنند.

وی افزود: گاهی شیوه توزیع این کمک‌ها به گونه‌ای است که مددجویان قدرت انتخاب ندارند، اما با استفاده از این روش آنها می‌توانند اقلام مورد نیاز خود را تهیه کنند. مکاتبات مربوط به شرکتهای زنجیره مذکور صورت گرفته و برخی از این فروشگاه‌ها تاکنون اعلام آمادگی کرده‌اند. با خیران نیز صحبت کرده‌ایم که معادل وجهی که تمایل دارند کمک کنند را مشخص کنند تا طی یک تفاهم نامه داخلی کارت مخصوصی بین مددجویان توزیع شود.

معاون مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی استان تهران با بیان اینکه امسال هم بسته ارزاق از محل کمک‌های مردمی در اختیار مددجویان بهزیستی استان تهران قرار می‌گیرد گفت: همچنین برخی از موسسات نسبت به توزیع و فروش البسه با قیمت پایین به این مددجویان اعلام آمادگی کرده‌اند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/