رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه تا به حال ۷ هزار واحد مسکونی به خانوارهای دارای دو معلول واگذار شده است، گفت: علاوه بر این ۴۶۰ واحد مسکونی دیگر نیز به این خانوارها واگذار خواهد شد و امروز نیز ۱۱۲۸ واحد مسکونی در ۲۸ استان کشور به شکل ویدیو کنفرانس واگذار می شود.

به گزارش نیکوکار، صبح امروز و همزمان با هشتمین روز از دهه مبارک فجر، عملیات کلنگ زنی و احداث ۱۵هزار واحد مسکونی با مشارکت سازمان بهزیستی کشور و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) ویژه افراد دارای معلولیت و خانوارهای تحت پوشش بهزیستی، با حضور دکتر وحید قبادی دانا معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور، دکتر سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، دکتر نفریه معاون امور توانبخشی و مهندس یزدان مهر معاون مشارکتهای بهزیستی کشور، فرماندار نیشابور و مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی، در شهرستان نیشابور برگزار شد.

دکتر قبادی دانا در این مراسم گفت: یکی از وظایف بهزیستی توانمندسازی است که مهمترین بخش آن تامین مسکن مددجویان و افراد دارای معلولیت است و در سبدخانوار آنها سنگینی می کند.

وی با اشاره به اینکه تا به حال ۷ هزار واحد مسکونی به خانوارهای دارای دو معلول واگذار شده است، گفت: علاوه بر این ۴۶۰ واحد مسکونی دیگر نیز به این خانوارها واگذار خواهد شد و امروز نیز ۱۱۲۸ واحد مسکونی در ۲۸ استان کشور به شکل ویدیو کنفرانس واگذار می شود.

رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به آغاز واگذاری واحد های مسکونی به مددجویان بهزیستی از سال ۸۴ افزود: تاکنون ۱۱۳ هزار واحد مسکونی واگذار شده که از این تعداد ۷۰ هزار واحد در دولت تدبیر و امید بوده است.

قبادی دانا جامعه هدف این واحدهای مسکونی را افراد دارای معلولیت شدید و دهک های یک، دو و سه معرفی کرد و افزود: شروع پروژه از شهرستان نیشابور در خراسان رضوی آغاز شده است. همچنین ۷۵ درصد بودجه ریالی این واحدهای مسکونی که ظرف یکسال ساخته خواهند شد، توسط بهزیستی و دولت است و ۲۰ درصد آن توسط قرارگاه خاتم الانبیاء تامین می شود.

وی اظهار امیدواری کرد که سال آینده میزبان ۱۵۰۰ خانوار دارای معلولیت شدید که صاحب خانه می شوند، باشیم.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/