کد خبر: 242

معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران با اشاره به اجرای مرحله دوم پویش فرهنگی «بخوان» گفت: در مرحله دوم پویش «بخوان» بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب در قطارهای مترو معرفی می‌شود.

به گزارش نیکوکار، بر اساس خبر رسیده از احسان بیسادی با اعلام این خبر گفت: مسافران شهر زیرزمینی می‌توانند در تمامی قطارهای مترو گزیده آثار منتخب فاخر ایران و جهان را در بیش از دوهزار کتیبه گرافیکی مطالعه کنند.

او هدف از اجرای این پویش فرهنگی را ترویج فرهنگ مطالعه و افزایش سرانه آن در ایستگاه‌ها و قطارهای مترو عنوان کرد و افزود: در این پویش از نویسندگان، پژوهشگران حوزه ادبیات، استادان دانشگاه و بزرگان فرهنگ و هنر و شهروندان خواستیم کتاب‌های مناسب را برای مخاطبان معرفی کنند. در این پویش هر کدام از این گروه‌ها با معرفی بخشی از یک کتاب آن را به مخاطبان توصیه می‌کنند.

بیسادی بالا بردن سرانه مطالعه در مکان‌های عمومی به خصوص مترو را از دغدغه‌های معاونت فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری عنوان و بیان کرد: فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی باعث شده تا بین مردم و کتاب فاصله ایجاد شود. به همین دلیل خواندن مطالب طولانی از حوصله افراد خارج شده است، به همین منظور با خلاصه بخش جذاب کتاب، خوانندگان را به مطالعه بخش کوتاهی از آن کتاب ترغیب می‌کنیم و آن‌ها را با یار مهربان آشتی می‌دهیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری مترو تهران در ادامه با اشاره به نوع انتخاب محتواها، گفت: این محتواها بر اساس امتیاز جذابیت محتوا به صورت خاص برای مخاطب انتخاب شده است، به‌طوری که علاقه‌مندان بعد از خواندن این برش‌ها به مطالعه همه کتاب راغب شوند و آن‌ها را تهیه کنند. در مرحله نخست این پویش از نظرات استادانی چون غلامحسین دینانی و مجید انتظامی بهره برده‌ایم و در حوزه نویسندگان هم از نویسندگان نام‌آشنا مثل رضا امیرخانی و سارا عرفانی استفاده کرده‌ایم.

او در ادامه درباره «به انتخاب شهروندان» گفت: در بخش به انتخاب شهروندان بعد از تولید و انتشار فراخوان در ایستگاه‌های مترو مسافران در خصوص انتخاب بخش‌های مختلف کتاب به معاونت فرهنگی مترو پاسخ دادند و بخش‌های انتخاب‌شده خود را ارسال کردند.

او در پایان گفت: این طرح با انتخاب کتاب‌های جدید در آینده در معرض نگاه مسافران مترو قرار می‌گیرد و در این راه مسافران مترو نیز می‌توانند با ارسال گزیده کتاب‌های مورد علاقه خود، ما را در پیشبرد این پویش فرهنگی یاری کنند.

مرحله اول پویش فرهنگی«بخوان» با انتخاب و معرفی بیش از ۴۰ عنوان کتاب همزمان با نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران آغاز شد.

منبع :ایسنا

انتهای پیام/