مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد کشور گفت: با هماهنگی و مشارکت بنیادمسکن انقلاب اسلامی واحدهای مددجویان روستاهای زلزله‌زده آذربایجان‌شرقی در حال بازسازی است و دهه فجر امسال ۴۵ واحد روستای ورنکش تحویل داده می‌شود.

به گزارش نیکوکار، احمدرضا دالوند روز چهارشنبه در حاشیه سفر یک روزه خود به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی با اشاره به اقدامات مربوط به بازسازی منازل مددجویان این مناطق گفت: با همکاری کمیته امداد و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با صدور پروانه ساخت برای مددجویان، قراردادی با پیمانکاران منعقد شده و مصالح ساختمانی در اختیار مددجویان قرار می گیرد.

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی کمیته امداد کشور افزود: برای هر واحد مسکن مددجویی ۴۰ میلیون تومان وام بازسازی، ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض و ۱۵ تومان وام معیشتی تعلق می گیرد و طی توافق با بنیاد مسکن، ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض نیز از سوی این نهاد به مددجویان پرداخت می شود.

وی ادامه داد: مددجویان آسیب دیده در زلزله اخیر از مساعدت های خیران جهت احداث یا تکمیل واحدهای احداثی نیز بهره مند خواهند شد.

در زلزله ۱۷ آبان آذربایجان شرقی با کانون ترک میانه ۵ تن جان باختند و بیش از ۵ هزار واحد مسکونی در سراب و میانه بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دید .

حدود یک هزار خانوار از آسیب دیدگان این زلزله تحت پوشش کمیته امداد بودند که از این تعداد واحدهای مسکونی ۵۷۵ خانوار ۱۰۰ درصد تخریب‌شده و نیاز به احداث ساختمان دارند.

 

منبع: ایرنا

انتهای پیام/