کد خبر: 216

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر از توزیع ۱۱۷ هزار و ۷۷۰ بسته اقلام اهدایی اعم از کتاب، لوازم‌التحریر و اسباب‌بازی در قالب طرح «مهر تا مهر» بین کودکان مناطق سیل زده استان‌های خوزستان، لرستان و گلستان خبر داد.

به گزارش نیکوکار، علی گنج‌کریمی افزود: این اقلام شامل لوازم التحریر، دفتر، کتاب‌های درسی، داستان کودک، داستان بزرگسال، پازلهای فکری، انواع اسباب‌بازی و توپ‌های کوچک و متوسط بوده است که از عیدسعید قربان تا عیدسعید غدیر توسط تیم‌های فرهنگی و اجتماعی (سحر) و با حضور شخصیت‌ها و چهره‌های شاخص استان‌های یادشده در بین کودکان سیل زده توزیع شده است.

وی ادامه داد: در توزیع این اقلام چهره‌­های شاخص و چهره‌­های ملی ورزشی از جمله بهداد سلیمی، فردین معصومی، مرتضی عطری، حسین زرگر، باقر محمدی و چهره­ های هنری خانم افسانه چهره ­آزاد، غلامرضا شاه­ نظری و همچنین افراد محبوب و شاخص استان­‌های خوزستان، لرستان و گلستان حضور و مشارکت داشته اند.

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر توضیح داد: برگزاری کمپین «با مهر تا مهر» با هدف حمایت از کودکان و نوجوانان استان­‌های حادثه دیده از سیل از روز ۳۰ خرداد ۹۸ در کتابفروشی‌های منتخب سراسر کشور، به منظور اهداء کتاب‌­های حوزه کودک و نوجوان، نوشت­افزار و اسباب­بازی با مشارکت تعدادی از انجمن­‌ها و تشکل­‌های فعال در حوزه کودک و نوجوان، نویسندگان کودک و نوجوان، انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان، مرکز توسعه سینمای کودک و نوجوان، انجمن تصویرگران ایران، ماه پیشونی، انجمن تولیدکنندگان اسباب­ بازی، جشنواره بین ­المللی فیلم­‌های کودک و نوجوان، باغ کتاب، خانه کتاب، شهرکتاب، کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان آغاز شده بود.

گنج کریمی اضافه کرد: در این کمپین و پویش ۳۷۷ کتاب‌فروشی مشارکت داشته اند که از این تعداد ۷۵ کتاب‌فروشی متعلق به شهرکتاب بوده است.

وی یادآور شد: همچنین در استان اردبیل فرد «خیری» نسبت به اهدای اقلام ورزشی شامل توپ­ های والیبال، فوتبال و نظایر آن به ارزش ریالی بیش از ۳۰۰ میلیون ریال اقدام کرده که قرار است این اقلام در روزهای آتی از سوی تیم­ های سحر استان اردبیل در مناطق سیل­ زده استان لرستان توزیع شوند.

سرپرست سازمان جوانان جمعیت هلال احمر تصریح کرد: با وجود شکل‌گیری فرآیند تأمین اقلام اولیه زندگی برای سیل‌ زدگان، نیازهای خاص کودکان و نوجوانان در این مناطق مغفول مانده بود که با توجه به تعطیلی مدارس این نیاز ها به صورت مضاعفی احساس می شد که بر همین اساس طرح «با مهر تا مهر» طراحی و فراخوانی از سوی سازمان جوانان هلال احمر اعلام شد، تا اقلام فرهنگی شامل کتاب، لوازم‌التحریر و اسباب‌بازی را برای کودکان و نوجوانان از سوی گروه‌ها و افرادی که پیش از این در کمک‌رسانی به این مناطق فعال بودند تأمین شود.

وی گفت: در این طرح علاوه بر تمرکز به روی فعالیتهای فرهنگی که در ایام فراغت دانش آموزان از مدارس انجام شد، درصدد این بودیم تا هموطنان موضوع سیل و سیل زدگان را فراموش نکنند و همچنین سیل زدگان نیز از همنوع دوستی دیگر هموطنان خود بیش از پیش مطمئن شوند.

سازمان جوانان هلال احمر نهادی مردمی و تخصصی در امور جوانان است که با انجام مطالعات راهبردی در زمینه اصول، اهداف و ارزش های نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، برای ارائه خدمات آموزشی، هدایتی و تربیتی جوانان را جذب، توانمند و در قالب تیم های ورزیده سازماندهی می کند تا بتوانند از طریق انجام فعالیت های خداپسندانه، بشردوستانه، امدادی، عام المنفعه و داوطلبانه با دیگران تعامل و امور خود و جامعه را به شکل موثر اداره و هدایت کنند.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/