به گفته نماینده ویژه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و مسئول امور استان های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، این سازمان از شرکت های دانش بنیان به منظور توسعه اشتغال و قطع وابستگی به بیگانگان حمایت می کند.

به گزارش نیکوکار، حجت الاسلام حسین روحانی نژاد روز دوشنبه در آئین تکریم و معارفه مدیران سابق و جدید اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان افزود: امروز اقتصاد کشور در حال تحول است و این موضوع با وجود شرکت های دانش بنیان شکل جدیدی به خود گرفته است و این شرکت ها می توانند کالاهای استراتژیک و مورد نیاز جامعه را تولید و کشور را از وابستگی بی نیاز کنند.

وی ادامه داد: سازمان اوقاف و امور خیریه در خدمت این شرکت ها است تا از دانش آنها در راستای تولید، اشتغال و قطع وابستگی بیگانه استفاده کند.

مسئول امور استان های سازمان اوقاف و امور خیریه کشور تاکید کرد: نقش وقف باید در حوزه اجتماعی کاملا محسوس و مشخص شود تا مردم حس کنند که اگر وقف وجود داشته باشد، آثار آن در زندگی آنها مشهود می شود.

حجت الاسلام روحانی نژاد با تاکید بر این مطلب که در مساله وقف نیاز به تلاش جمعی است، اظهار داشت: کار در حوزه وقف تنها وظیفه سازمان اوقاف و امور خیریه نیست و اقشار مختلف از جمله کسانی که قلم در دست دارند و افرادی که اهل تریبون هستند، باید به این سنت حسنه که در اسلام وجود دارد، توجه ویژه ای داشته باشند.

وی بر حفظ وقف نیز تاکید کرد و گفت: متاسفانه به دلیل غفلت هایی که صورت گرفته و وجود عناصر سودجویی که در گوشه و کنار کشور وجود دارد و امول وقفی را مورد دستبرد قرار داده اند، باید وقف احیاء شده و مواردی که از وقفیت خارج شده باید به وقفیت برگردد و این موضوع از تاکیدات امام راحل (ره) در ابتدای انقلاب نیز بوده است.

نماینده ویژه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور خاطرنشان کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در این مقطع می تواند با اشتغال در مزارع، املاک و موقوفات بسیار بزرگ و با راه انداختن مجموعه های تولیدی در توسعه اشتغال کمک کرده و باری از دوش کشور بردارد زیرا امروز کشور و جوانان ما بیش از هر زمان دیگری به اشتغال نیاز دارند و اگر مساله اشتغال حل شود، بسیاری از مشکلات نیز بر طرف می شود.

حجت الاسلام روحانی نژاد ادامه داد: اگر مجموعه موقوفات استان کرمان به سامان و بهره وری مناسب برسد، بسیاری از مسائل این استان نیز قابل حل و رسیدگی است.

وی در ادامه عید غدیر را نیز تبریک گفت و افزود: مهمترین رسالتی که در قالب واقعه غدیر رخ داد این بود که راه پیامبر (ص) بعد از آن بزرگوار مشخص شد لذا مهمترین مساله، موضوع امامت و ولایت است و باید این روز را پاس بداریم و به همین مناسبت برنامه های ویژه ای را برگزار گنیم و از این فرصت برای بیان مساله امامت و ولایت استفاده کرد.

نماینده ویژه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور خاطرنشان کرد: در جریان غدیر، امام علی (ع) به امر خداوند و با معرفی پیامبر خدا (ص) در حجه الوداع به این مسئولیت و منصب رسیدند و راه پیامبر (ص) را ادامه دادند و بعد از ایشان نیز سایر ائمه اطهار (ع) این راه را تداوم بخشیدند.

حجت الاسلام روحانی نژاد تصریح کرد: در گذشته راجع به غدیر غفلت هایی صورت گرفته و تلاش هایی که باید در این زمینه انجام می شد، کمتر مورد توجه بوده است اما در دهه های اخیر توجه ویژه ای به موضوع غدیر شده و امروز در سراسر دنیا و جاهایی که امکانش وجود دارد راجع به غدیر برنامه های ارزشمندی اجرا می شود.

وی گفت: امروز پرچم ولایت و امامت بر دوش مقام معظم رهبری است و همان عشق، اعتقاد و باوری که به امامت مولای متقیان داریم، راهی است که توسط معظم له ادامه می یابد.

وی ادامه داد: رهبری امروز درباره حضور جوانان در عرصه سازندگی کشور تاکیدات فراوانی دارند که باید به آن توجه ویژه ای شود.

در این آیین ضمن تقدیر از خدمات ۱۴ ماهه حجت الاسلام اسماعیل تدینی مدیرکل سابق اوقاف و امور خیریه استان کرمان، حجت الاسلام علی جلالی به عنوان مدیر جدید این اداره کل معرفی شد.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/