مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه 361 کودک تحت حمایت چشم انتظار حامی هستند، گفت: حامیان نوع دوست از ابتدای سال جاری تاکنون 48 میلیارد و 889 میلیون تومان به فرزندان یتیم و غیر یتیم تحت حمایت کمک کرده اند.

به گزارش نیکوکار، سید ابوالفضل پرپنچی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۸ هزار و ۷۶۲ فرزند یتیم و غیر یتیم تحت حمایت کمیته امداد استان تهران هستند، افزود: ۳۶۱ نفر از این فرزندان شامل ۲۹ فرزند یتیم و ۳۳۲ فرزند غیریتیم چشم انتظار حمایت خیران هستند.

وی به تعداد خیرانی که به عنوان حامی با کمیته امداد استان تهران همکاری دارند اشاره کرد و ادامه داد: هم اکنون ۶۳ هزار و ۸۶۴ نفر از خیران نوع دوست حامی پنج هزار و ۸۹۵  فرزند یتیم و ۱۲ هزار و ۸۶۷ فرزند غیر یتیم (محسنین) تحت حمایت کمیته امداد استان تهران هستند.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه کمک های حامیان به فرزندان معنوی خود به صورت نقدی و کالایی صورت می گیرد، گفت: حامیان نوع دوست طرح اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد استان تهران از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۸ میلیارد و ۹۹۵ میلیون تومان به صورت نقدی و غیر نقدی به فرزندان معنوی خود کمک کرده اند.

پرپنچی با اشاره به اینکه کمک های حامیان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷ درصد رشد داشته است، تصریح کرد: ۶۰ هزار و ۶۴۳ حامی بومی استان تهران، سه هزار و ۲۲۱ حامی خارج از استان و ۱۴۵ نفر از حامیان نیز مقیم خارج از کشور هستند.

وی با اشاره به این که طرح‌ اکرام ایتام و محسنین، یکی از طرح های کمیته امداد برای بهره مندی از مشارکت مردمی در رسیدگی به نیازمندان اجرا می‌کند، بیان کرد: طرح اکرام ایتام اختصاص به کودکانی دارد که پدر خود را از دست داده‎اند.

پرپنچی ادامه داد: طرح محسنین نیز مربوط به کودکانی است که یا پدر و مادر از یکدیگر جدا شده و تحت سرپرستی مادرشان هستند یا این که پدرشان در قید حیات است، اما به هر دلیل قادر به تامین معاش خانواده نیست و تشخیص نیازمند بودن این خانواده‎ها توسط کارشناسان کمیته امداد انجام می‎شود.

 

 

 

منبع: فارس

 

انتهای پیام/