معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از ایجاد۶۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان در هفت ماهه امسال خبر داد و گفت: مددجویان امداد سال گذشته ۵۵۰۰میلیارد تومان از محل طرح‌های اشتغال درآمد کسب کردند.

به گزارش نیکوکار، حجت‌الله عبدالملکی در جلسه شورای اداری کمیته امداد خراسان شمالی، افزود: درآمد مددجویان در سال‌های ۹۵ تا ۹۷ از محل اجرای طرح‌های خودکفایی و اشتغال بیش از ۱۲ میلیارد تومان بوده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با اشاره به دستاوردهای این نهاد در حوزه توانمندسازی مددجویان گفت: سال گذشته یک‌سوم اشتغال کل کشور توسط کمیته ایجاد شد و این درحالی‌ است که تنها ۳ دهم درصد تسهیلات کل کشور به کمیته امداد اختصاص یافته است.

عبدالملکی مددجویان کمیته امداد را خوش‌حساب‌ترین مشتریان بانک‌ها برشمرد و افزود: معوقات مددجویان کمیته امداد در حوزه وام اشتغال کمتر از یک درصد است که نشان‌دهنده موفقیت طرح‌های اشتغال و خودکفایی مددجویان است.

وی با اشاره به ایجاد ۱۴۸ هزار شغل برای مددجویان این نهاد در سال ۹۷ خاطرنشان کرد: طی هفت ماهه امسال نیز ۶۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اعلام کرد: مددجویان تحت حمایت طی سال گذشته ۵۵۰۰ میلیارد تومان از محل طرح‌های اشتغال این نهاد درآمد کسب کردند.

عبدالملکی همچنین از پرداخت ۱۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال به مددجویان در هفت ماهه سال جاری خبر داد و تاکید کرد: اعتبارات کل اشتغال سال ۹۸ کمیته امداد ۵۸۰۰ میلیارد تومان است و براساس برنامه‌ریزی‌ها، تا پایان امسال ۱۷۰ هزار فرصت شغلی برای مددجویان ایجاد می‌شود.

عبدالملکی با بیان اینکه کمیته امداد خراسان شمالی رتبه اول کشور در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی را کسب کرده است، افزود: هم‌افزایی و استفاده از پتانسیل بانک‌های عامل به توانمندسازی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد کمک می‌کند و ما به دنبال تقویت این همکاری‌ها هستیم.

منبع: مهر

انتهای پیام/