معاون خدمات شهری شهرداری تهران از حضور ۳۶هزار نیروی خدمات شهری و عمرانی در مناطق همزمان با بارش باران در پایتخت خبر داد.

به گزارش نیکوکار، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران ضمن اعلام این خبر با بیان اینکه نیروهای شهرداری تهران از ۳ روز گذشته در حالت آماده باش کامل قرار دارند، گفت: از اردیبهشت ماه امسال تمامی کانال های اصلی که در زمان بارش شدید باران می توانستند خطر آفرین باشند، لایروبی شدند و مشکلات بحرانی آن ها برطرف شد. بر این اساس، در حال حاضر در کانال ها و روددره های اصلی مشکل خاصی نداریم.

وی با بیان اینکه اقدامات شهرداری تهران در هماهنگی کامل با سازمان هواشناسی، استانداری، فرمانداری، پلیس راهور، منابع طبیعی و کلیه ارگان های مسئول انجام می شود، ادامه داد: قاعدتاً وضعیت شهر در شرایطی که در یک ساعت تا یک ساعت و نیم، به طور میانگین ۱۶ میلیمتر بارندگی داریم عادی نیست؛ با این وجود تنها در چند نقطه شامل حوالی میدان آزادی، پل سنگی در منطقه ۲۱ و ابتدای تونل امیرکبیر با مشکل آب گرفتگی رو به رو بوده ایم.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: در حال حاضر سامانه ۱۳۷، سازمان آتش نشانی و به طور کلی نیروهای خدمات شهری در آماده باش کامل هستند. ضمن اینکه مدیران خدمات شهری در مناطق تقسیم شده اند و با پلیس راهور نیز هماهنگ هستیم.

یزدانی با بیان اینکه پیش بینی می شود امشب و تا غروب فردا شدت بارندگی ها زیاد باشد، گفت: براین اساس حدود ۳۶ هزار نیروی خدمات شهری و عمرانی در تلاش اند تا همزمان با بارندگی تردد در شهر جریان داشته باشد.

 

منبع: فارس

انتهای پیام/