رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: ۲۹۴ هزار خانواده‌ در کشور دارای دو فرزند معلول هستند که طبق قانون باید به آن‌ها منزل مسکونی داده شود، در این میان ۱۴ هزار خانوار شناسایی که تاکنون برای بیش از ۶ هزار خانوار شرایط مهیا شده است.

به گزارش نیکوکار، وحید قبادی دانا با اشاره به تخصیص اعتبارات برای قانون حمایت از حقوق معلولان اظهار کرد: سازمان برنامه و بودجه کشور به ما قول داده است تا پایان مهر تخصیص اعتبارات برای اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان را پرداخت کند اما با توجه به محدودیتی که در منابع کشور وجود دارد، نمی‌دانیم این قول محقق می‌شود یا نه!

وی تصریح کرد: مبلغی که در بودجه پیش‌بینی شده، یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان است اما مبلغ مورد نیاز برای اجرای قانون معلولان ۲۲ هزار میلیارد است و تا‌کنون به ما مبلغی را اختصاص ندادند اما قول دادند بودجه سه ماه اول را واریز کنند که کمتر از ۲۵ درصد خواهد بود.

قبادی دانا با اشاره به مسکن خانوارهای دارای دو معلول اضافه کرد: ۲۹۴ هزار خانواده‌ در کشور دارای دو فرزند معلول هستند که طبق قانون باید به آن‌ها منزل مسکونی داده شود در سال ۹۴ طرحی با تفاهمی پنج جانبه بین سازمان بهزیستی، بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان ملی و زمین و انجمن خیرین مسکن ساز منعقد شد؛ در این میان ۱۴ هزار خانوار شناسایی که تاکنون برای بیش از ۶ هزار خانوار شرایط مهیا شده است و ۶ هزار مسکن دیگر هم در دست احداث است و دو هزار خانوار هم پشت نوبت قرار دارند.

رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به افزایش مستمری مددجویان در شهریور ماه امسال خاطرنشان کرد: ماه گذشته ۲۰ درصد افزایش از محل اعتبارات بهزیستی صورت گرفت و برای این ماه نیز هنوز اعتباری از سوی سازمان برنامه و بودجه تخصیص نیافته است.

وی درباره آزمون استخدامی معلولان هم گفت: با توجه به سهمیه سه درصدی معلولان در آزمون‌های استخدامی، معلولان سهمیه ویژه دارند که حتی اگر حد نصاب نمره قبولی در آزمون را هم کسب نکنند سهمیه آنها به دیگران تعلق نمی‌گیرد و برای این گروه ذخیره خواهد شد؛ سال گذشته حدود ۱۲۰۰ نفر از معلولان در آزمون شرکت کردند که از این تعداد ۱۵۸ نفر استخدام شدند که سهمیه باقی مانده از سال گذشته به سال جاری اضافه شده است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/