کد خبر: 1160

مدیرکل دفتر امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور از متقاضیان فرزندخواندگی خواست تا کودکان دارای معلولیت را نیز به فرزندخواندگی بپذیرند و گفت: این کودکان نیز همانند همه کودکان دیگر، چشم انتظار خانواده و داشتن پدر و مادر هستند.

بله گزارش نیکوکار، سعید بابایی به مناسبت روز جهانی کودک -امروز ۱۶ مهرماه- افزود: چنانچه متقاضیان فرزندخواندگی احساس کنند، فرزندی بیمار است ولی این بیماری رو به بهبود می رود، استقبال از فرزندخواندگیِ کودک وجود دارد، اما در مورد فرزندان دارای بیماریهای مزمن و معلولیت، اینطور نیست.

وی ادامه داد: متقاضیان فرزندخواندگی در صورتی که بفهمند مشکلاتی برای نگهداری کودکان وجود دارد، استقبال آنها از فرزندخواندگی کمتر می شود بنابراین جا دارد فرهنگ سازی در این زمینه از سوی رسانهها انجام شود.

بابایی اضافه کرد: در حال حاضر در سراسر کشور حدود ۶۵۰ مرکز نگهداری کودکان و ۳۴ شیرخوارگاه فعالیت دارد که ما از آن‌ها به عنوان خانه یاد می کنیم.

گفتنی است، در استان تهران ١٧ متقاضی فرزندخواندگی برای یک کودک وجود دارد و میانگین کشوری نیز ١٠ متقاضی برای یک کودک است. بنا به آمار منتشر شده سال گذشته ۱۴۰۰ کودک بی سر پرست و بدسرپرست به فرزندخواندگی واگذار شدند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/