معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از فعالیت ۷۰۰ مرکز نیکوکاری تخصصی در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش نیکوکار، علیرضا عسگریان با بیان اینکه در حال حاضر ۷۸۹۵ مزکر نیکوکاری در کشور فعالیت می‌کنند، گفت: از این تعداد ۷۰۰ مرکز نیکوکاری به صورت تخصصی در حوزه‎‌های مختلف در حال کمک‌رسانی به نیازمندان هستند.

وی افزود: مرکز نیکوکاری تخصصی «سرپناه» با همکاری کمیته امداد در زمینه تامین مسکن خانواده‌های محروم مشغول به فعالیت است و همچنین مراکز نیکوکاری اشتغال با تمرکز بر راهبری شغلی، به کمک مددجویان در زمینه اشتغال‌زایی و ایجاد درآمد پایدار آمده‌اند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از فعالیت مراکز نیکوکاری در مراکز علمی و دانشگاهی خبر داد و تاکید کرد: اقدامات مراکز نیکوکاری دانشگاهی بر حمایت از دانشجویان بی‌بضاعت متمرکز است که در این زمینه مسئولان دانشگاه، اعضای هیات علمی و دانشجویان مشارکت دارند. این مراکز در حوزه‌های علمیه نیز مستقر شده و به ارائه خدمات می‌پردازند.

عسگریان همچنین به فعالیت مراکز نیکوکاری تخصصی در زمینه کمک به دانش‌آموزان نیازمند اشاره کرد و گفت: مراکز نیکوکاری «مدادرنگی» با هدف کمک‌رسانی به دانش‌آموزان محروم در حال فعالیت هستند و نقش ویژه‌ای نیز در برگزاری پویش ملی شور عاطفه‌ها برعهده گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه ۱۳ مرکز نیکوکاری ملی نیز با کمیته امداد در حال همکاری هستند، اظهار کرد: بر خلاف مراکز نیکوکاری محله‌مبنا، دامنه فعالیت این مراکز با راه اندازی شعبات متعدد، تمام خانواده‌های نیازمند در سراسر کشور را در بر می‌گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد فعالیت مرکز نیکوکاری «نذرواره حسینی» را نماد مردمی شدن امدادرسانی به نیازمندان دانست و افزود: در قالب این پویش، چهار هزار دیگ در سراسر کشور اقدام به طبخ و توزیع غذای گرم میان نیازمندان می‌کنند که با رونمایی رسمی از این طرح، شاهد افزایش بیشتر فعالیت‌های این مرکز نیکوکاری خواهیم بود.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/