بنیاد مستضعفان برای ایجاد فرصت برابری تحصیلی میان دانش آموزان سراسر کشور در ۳۲۷ منطقه محروم کنکور آزمایشی برگزار می‌کند.

به گزارش نیکوکار، این بنیاد در راستای ایجاد فرصت برابر آموزشی برای دانش‌آموزان مناطق محروم کشور در راهیابی به مراکز آموزش عالی در ۲۲ استان و ۳۲۷ منطقه محروم کنکور آزمایشی برگزار می‌کند.

در این طرح علاوه بر برگزاری کنکورهای آزمایشی جهت آمادگی دانش آموزان این مناطق برای ورود به دانشگاه برخی اقدامات دیگر، چون برگزاری کلاس‌های تقویتی، اهدای بسته‌های کمک آموزشی، نصب نرم افزارهای آموزشی و ارسال مجلات علمی در دستور کار قرار می‌گیرد.

بنا براین گزارش در سال ۱۳۹۸ بیش از ۱۷۰ هزار دانش آموز در قالب ۳۷۵۰ آموزشگاه در آزمون‌های کمک آموزشی بنیاد علوی در سراسر کشور شرکت کرده‌اند.

موسی برزگری، معاون بنیاد مستضعفان گفت: این طرح تاثیر بسزایی در افزایش آمار قبولی دانش آموزان مناطق هدف در ورود به مراکز آموزش عالی داشته است به طوری که در سال ۱۳۹۷ تعداد ۱۳۸۷ نفر از شرکت کنندگان در آزمون‌های علوی در رشته ریاضی، ۱۰۲۳ نفر در گروه تجربی و ۳۲۷۱ نفر نیز در گروه انسانی به دانشگاه‌های برتر کشور راه یافته‌اند.

وی در ادامه افزود: بخش قابل توجهی از دانش آموزانی که در کنکورهای آزمایشی بنیاد مستضعفان در مناطق محروم شرکت کرده‌اند و به دانشگاه راه یافته اند، در رشته‌هایی پذیرفته شده‌اند که از مقبولیت بیشتر و آینده شغلی بهتری برخوردارند. در ضمن بیش از ۸۰۰۰ نفر از شرکت کنندگان مناطق محروم نیز در سایر دانشگاه‌ها پذیرفته شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، گفتنی است بنیاد مستضعفان در فاصله سال‌های ۸۶ تا ۹۸ بیش از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار جلد کتاب کمک آموزشی در میان دانش‌آموزان مناطق محروم توزیع کرده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/