رئیس سازمان بهزیستی کشور در آئین واگذاری همزمان ۲ هزار و ۳۸۱ واحد مسکونی به مددجویان تحت پوشش سراسر کشور به صورت ویدیو کنفرانس در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: از ابتدای دولت یازدهم ۱۰۰ هزار واحد مددجویی تسهیلگری شده که تاکنون ۳۵ هزار واحد به جامعه هدف بهزیستی تقدیم شده است.

به گزارش نیکوکار، وحید قبادی‌دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور در آئین همزمان واگذاری ۲ هزار و ۳۸۱ واحد مسکونی به مددجویان تحت پوشش به صورت ویدیو کنفرانس، گفت: از این تعداد، ۷۲۵ واحد برای خانوارهای دو معلول به بالا و یکهزار و ۶۵۶ واحد برای سایر جامعه هدف اعم از خانواده‌های دارای یک فرد معلول و زنان سرپرست خانوار است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به مشارکت همه‌جانبه دستگاه‌های دولتی و غیردولتی در تحقق توانمندسازی جامعه هدف با واگذاری مسکن به خانوارهای تحت پوشش بهزیستی، تصریح کرد: سال گذشته در سالروز جهانی افراد دارای معلولیت مقام معظم رهبری فرمودند مسئول حقیقی کمک به معلولان فقط بهزیستی نیست بلکه همه مردم، بخش‌های دولتی و غیردولتی و سازمان‌های انقلابی هستند؛ هرچه ممکن است در سطح کشور خدمات مربوط به بهزیستی را باید گسترش داد و از نیروی مردم برای گسترش این خدمات حداکثر استفاده را کرد. مقدمه این سخن در حال تحقق است بطوری که در پروژه واگذاری واحدهای مسکونی به جامعه هدف، سازمان بهزیستی تنها نیست بلکه همه دستگاه‌ها کمک کردند.

وی، ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی، سازمان برنامه و بودجه، بنیاد مستضعفان، بسیج سازندگی، قرارگاه خاتم‌الانبیاء، محرومیت‌زدایی سپاه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و همچنین مردم بالاخص خیرین مسکن‌ساز دست به دست هم دادند تا این خدمت به جامعه هدف بهزیستی ارائه شود.

قبادی‌دانا در ادامه به تسهیلگری و واگذاری ۱۳۶ هزار واحد مسکونی از ابتدای تاسیس سازمان بهزیستی کشور به افراد تحت پوشش اشاره کرد و گفت: از این تعداد حدود ۱۰۰ هزار واحد از ابتدای دولت یازدهم تاکنون تسهیلگری شد ک از این رقم ۳۵ هزار واحد به جامعه هدف بهزیستی تقدیم شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور، یادآور شد: در سال ۱۳۹۴ پنج مجموعه همچون سازمان بهزیستی کشور، سازمان ملی زمین و مسکن، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، انجمن خیرین مسکن‌ساز پروژه ساخت مسکن برای خانواده‌های ۲ معلول به بالا را آغاز کردیم بطوری که ۱۴ هزار خانوار احصاء و تاکنون نزدیک به ۱۰ هزار واحد مسکونی واگذار شده است و الباقی در دست احداث است که تا پایان دولت امکان واگذاری آنها فراهم می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان بهزیستی، وی با اشاره به واگذاری ۲ هزار و ۳۸۱ واحد مسکونی به مددجویان تحت پوشش در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، ادامه داد: برای این پروژه ۵۹۰ میلیارد تومان هزینه شده است که ۱۰۵ میلیارد تومان آن از کمک‌های بلاعوض و حدود ۵۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه و نزدیک به ۱۲ میلیارد تومان نیز شامل معافیت‌های حق انشعاب و پروانه ساختمانی است و الباقی توسط مردم خیر و خیرین مسکن‌ساز و حتی خانواده‌های مددجویان تامین شده است.

 

منبع: ایلنا

انتهای پیام/