رییس پلیس فتا خراسان ‌رضوی گفت: پویش کودکان کار سایبری با هدف آگاه‌سازی والدین در خصوص سوء استفاده از کودکان در فضای مجازی همزمان با سراسر کشور در این استان نیز آغاز شد.

به گزارش نیکوکار، سرهنگ جواد جهانشیری افزود: با توجه به ۱۰ ساله شدن پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات، موضوع کودکان سایبری و آگاه‌سازی خانواده‌ها به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا در استانهای مختلف قرار گرفته‌ است.
وی اضافه کرد: در این راستا پویش کودکان سایبری نیز به مدت یک هفته فعال شده و موضوعات مختلف مربوط به کودکان در فضای مجازی از جمله کودکان سایبری، کرونا و آموزش، مسوولیت اجتماعی، اعتیاد اینترنتی، خشونت سایبری، والدگری در فضای سایبر، کودک کار سایبری و پلیس فتا حامی کودکان کار در فضای مجازی در این پویش اطلاع‌رسانی می‌شود.
رییس پلیس فتا خراسان ‌رضوی گفت: امروز هجدهم بهمن ماه، این پویش به صورت ویژه به موضوعات کودکان کار در فضای سایبر اختصاص یافته و در این خصوص اطلاعات لازم در فضای مجازی و رسانه‌ها به خانواده‌ها داده می‌شود.
جهانشیری افزود: بسیاری از والدین در فضای مجازی از کودکان خود به عنوان ابزار تبلیغی استفاده می‌کنند و فطرت کودکان را تغییر می‌دهند در حالی که این اقدام به شخصیت اجتماعی کودکان به خصوص در آینده لطمه وارد می‌سازد.
وی اضافه کرد: در بیلبوردهای شهری استان، رسانه‌ها و سایت پلیس فتا اطلاعات آگاهی‌دهنده در این خصوص برای خانواده‌ها و والدین بارگزاری شده ‌است.
رییس پلیس فتا خراسان ‌رضوی گفت: وارد عصر ارتباطات شده‌ایم و بودن کودکان در فضای مجازی اجتناب ناپذیر است لذا والدین باید سواد رسانه‌ای خود را در این خصوص افزایش و روش صحیح استفاده از فضای مجازی را به کودکان آموزش دهند و آموزش و آگاهی بخشی باید جایگزین حذف و محدودکردن شود.

جهانشیری با اشاره به راه‌اندازی نخستین مرکز استانی فوریتهای سایبری پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) در مشهد طی دی ماه امسال افزود: این مرکز با هدف توسعه تعامل، پاسخگویی سریع و در دسترس بودن پلیس فتا برای مردم تجهیز و بهره‌برداری شد.
وی ادامه داد: شهروندان در خصوص جرایم سایبری سوالات و دغدغه‌های زیادی دارند که از طریق ارتباط با این مرکز از طریق شماره تماس رایگان ” ۰۹۶۳۸۰” می‌توانند پاسخ سوالات خود را در یابند و برای برطرف کردن دغدغه های خود اقدام کنند.

پویش سراسری “کودک سایبری” از ۱۳ تا ۲۰ بهمن ماه ادامه دارد و امروز ۱۸ بهمن ماه این پویش به موضوع “کودکان کار سایبری” اختصاص یافته‌است.

در حال حاضر مرکز پلیس فتا در همه شهرستان‌های استان به جز چهار شهرستان کوهسرخ، زبرخان، ششتمد و گلبهار فعال است که البته تا پایان امسال مرکز پلیس فتا در زبرخان و گلبهار نیز فعال خواهد شد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/