رییس ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) گفت: آخرین مرحله از توزیع یک میلیون بسته معیشتی در سال جاری در بین قشر آسیب دیده از کرونا در سطح کشور از امروز آغاز شد.

به گزارش نیکوکار، محمد مخبر روز سه شنبه در مراسم توزیع این بسته های معیشتی در کردستان اظهار داشت: در کردستان توزیع ۲۰۰ هزار معیشتی تا پایان سال پیش بینی شده بود که ۱۵۰ هزار مورد آن توزیع شده و ۵۰ هزار بسته نیز تا پایان سال در اختیار جامعه هدف قرار می‌گیرد.

وی افزود: توزیع ۳۰ هزار بسته معیشتی، ۸۴ سری جهیزیه، ۳۰ هزار بسته لوازم التحریر و تجهیز ۳۰ خانه ورزش در مناطق محروم در کردستان با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان امروز آغاز شد.

مخبر اضافه کرد: در طرح احسان ستاد اجرایی فرمان امام (ره) ، کمک‌های مختلفی در ارتباط با کرونا و بسته‌های معیشتی و لوازم التحریر و بسته‌های بهداشتی به صورت هر ۴۵ روز یک بار به تعداد یک میلیون بسته در کشور انجام شده است که توزیع سهمیه اخر یک میلیونی کشور، از کردستان آغاز شد.

احداث ۱۴۰ واحد مسکن برکت شهرک بهاران سنندج آغاز شد

احداث ۱۴۰ واحد مسکن برکت شهرک بهاران سنندج (طرح اقدام ملی) با حضور رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و استاندار کردستان آغاز شد.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در این آیین نیز اظهار داشت: تاکنون یک هزار و ۲۰۰ واحد مسکن در کردستان ساخته‌ایم که بخشی از این طرح‌ها تحویل داده شده و تعداد دیگری هم در حال ساخت و تحویل است.

محمد مخبر با بیان اینکه امروز ۵۰۰ واحد مسکن برکت به متقاضیان استان تحویل داده می‌شود و قبلا بیش از ۴۰۰ مسکن تحویل داده شده است، افزود: در قالب طرح اقدام ملی نیز تعهد داده داده‌ایم که ۱۰۰ هزار مسکن در کشور احداث کنیم که زمین ۸۰ هزار مورد آن تامین شده و ساخت ۵۷ هزار مورد آن نیز شروع شده است.

وی با اشاره به اینکه برنامه ما در کردستان ساخت ۲ هزار واحد مسکن برکت است، یادآور شد: در حال حاضر ساخت ۱۴۰ واحد آن شروع می‌شود و در صورت رفع مشکل زمین، تمام ۲ هزار واحد تعهد داده شده در استان احداث خواهد شد.

رییس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) با بیان اینکه زمین‌ها طرح اقدام ملی مسکن برخی در زمین‌های ستاد و بعضی هم در زمین‌های دولتی اجرا می‌شود، تاکید کرد: برای احداث و تحویل واحدهای مسکن ملی یک و نیم تا ۲ سال زمان نیاز است.

 

منبع: ایرنا

انتهای پیام/