کد خبر: 8689

معاون عملیات سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر از انتقال ۲۶ زن باردار گرفتار در مناطق صعب‌العبور، کوهستانی و برف گیر به مراکز درمانی و بیمارستانی خبر داد.

به گزارش نیکوکار، محمد باقر محمدی افزود: این شمار عملیات امدادرسانی، نجات و انتقال زنان باردار از ابتدای سال تا پایان دیماه و توسط بالگردهای امدادی هلال احمر و خودروهای عملیاتی اعزامی به مناطق برف گیر، سخت گذر و صعب العبور کوهستانی در هشت استان کشور انجام شده است.
وی با بیان اینکه با توجه به شرایط ویژه این زنان باردار برخی از این اقدامات امدادی و انتقال زنان باردار به مراکز درمانی و بیمارستانی به صورت هوایی انجام شده، اضافه کرد: با تلاش امدادگران گروه امداد و نجات هوایی هلال احمر، ۶ زن باردار از روستاهای برف گیر استان آذربایجان شرقی، پنج زن باردار از روستاهای برف گیر استان آذربایجان غربی و دو زن باردار از روستاهای سخت گذر استان چهارمحال و بختیاری به مراکز درمانی منتقل شده اند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر توضیح داد: امدادگران در اقدامات دیگر توانستند در مدت یادشده و با استفاده از خودروهای عملیاتی امداد و نجات یک زن باردار از روستاهای صعب العبور استان لرستان، یک زن باردار از روستاهای صعب العبور کردستان، سه زن باردار از روستاهای صعب العبور خوزستان، دو زن باردار از روستاهای کوهستانی گلستان و یک زن باردار از روستاهای دور افتاده سیستان و بلوچستان را به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل کنند.

محمدی با بیان اینکه انتقال زنان باردار به مراکز درمانی و بیمارستانی از وظایف جمعیت هلال احمر نیست، اضافه کرد: این اقدام انسان دوستانه در راستای همکاری های مشترک هلال احمر با اورژانس ۱۱۵ و نجات جان مادر و نوزاد در مناطق صعب العبور، کوهستانی و برف گیر از سوی امدادگران و نجاتگران داوطلب انجام شده است.

وی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت‌های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.

ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای آسیب دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور از جمله وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور به عنوان یکی از بخش‌های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا کند.

 

منبع: ایرنا

انتهای پیام/