رییس کمیته امداد به مددجویان اعلام کرد که محصولاتشان که در خانه و یا در کارگاه های قالی بافی بافته می شوند از امروز با عنوان برند "احسان" ثبت مالکیت جهانی خواهد شد.

به گزارش نیکوکار، مرتضی بختیاری در حاشیه مراسم رونمایی از نشان جمعی احسان بیان کرد: اولین برندی که اعلام شد در رابطه با فرش جمهوری اسلامی ایران و در سازمان مالکیت معنوی جهانی ثبت شده فرش کمیته امداد بود که امروز به صورت رسمی آیین رونمایی از این اقدام بزرگ انجام گرفت.

وی بیان کرد: در این زمینه ریاست سازمان ثبت اسناد و املاک کشور دکتر خداییان، مرکز مالکیت معنوی قوه قضاییه همراهی کردند و از سال ۹۷ به صورت برنامه‌ای بازدیدها انجام گرفت و از سازمان ثبت جهانی معنوی نیز حضور پیدا کردند و از استان خراسان جنوبی و چند استان بازدید داشتند و به این نتیجه رسیدند که به لحاظ کیفیت و تنوع، فرشی که مددجویان کمیته امداد می‌بافند و سابقه بیش از ۳۵ سال دارد، می تواند به عنوان الگو در سطح جهانی مطرح باشد.

وی ادامه داد: تلاش‌های زیادی صورت گرفت و به خصوص معاون قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و مرکز مالکیت معنوی قوه قضاییه تلاش وافری در این زمینه داشتند.

وی گفت: به مددجویان اعلام رسمی می کنیم که محصولاتشان که در خانه و یا در کارگاه های قالی بافی بافته می شوند از امروز به عنوان برند احسان ثبت مالکیت جهانی شده و مورد مقبول قرار گرفته و امید است بازار فرش مددجویان کمیته امداد را بیش از گذشته رونق ببخشیم.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/