به گفته مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با اجرای برنامه نسخه نویسی الکترونیک تمام مطب‌ها و داروخانه و مراکز پاراکلینیک در این برنامه شرکت دارند و باعث کاهش استفاده از دفترچه شده است.

به گزارش نیکوکار، پرویز رمضانی در جمع خبرنگاران با اشاره به جزئیات این طرح بیان کرد: جمعیتی که در مراکز جامع خدمات سلامت روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، یکبار خدمت دریافت نموده اند مبنای پرداخت سرانه می باشد که اداره کل بیمه سلامت سرانه ۵۲۰ هزار نفر را در استان پرداخت نموده و مراکز براساس برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع، به بیمه شدگان خدمات ارائه می نمایند.

وی افزود: در سال جاری علی رغم محدودیت هایی که وجود داشت، سرانه ۶ ماهه اول به طور کامل پرداخت و تسویه شده و سرانه سه ماهه سوم نیز ۸۰ درصد پرداخت شده و با توجه به این که سرانه پرداختی صرف حقوق پرسنل شامل پزشک خانواده، ماما و دیگر نیروهای خدمت رسان در مراکز بهداشتی می شود، با تأکید و عنایت دکتر ناصحی مدیرعامل محترم سازمان بیمه سلامت سرانه ماهانه تا بیست و پنجم هر ماه پرداخت شود و طی روزهای آینده دیماه نیز پرداخت خواهد شد و تاکنون سی و شش میلیارد تومان سرانه سطح یک مربوط به سال جاری استان پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک صددرصد مطب‌ها در این طرح شرکت فعال دارند و باعث کاهش استفاده از دفترچه شده است.

این مسئول ادامه داد: از دیگر اقدامات مهم بحث پوشش بیمه ای بود که تا سال گذشته افراد براساس ارزیابی وسع بیمه می‌شدند که از آذرماه سال جاری با پیشنهاد سازمان و تصویب ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا، ارزیابی وسع متوقف شد و افرادی که فاقد پوشش بیمه‌ای هستند تا پایان شیوع کرونا به صورت رایگان دفترچه دریافت می نمایند.

رمضانی خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه های این اداره کل، تبادل الکترونیک اسناد بیمارستانی است که از سال گذشته شروع شده و اسناد هزینه بیمارستانی نیز به صورت الکترونیک ثبت و پذیرش می‌شود و در سال جاری مراکز غیردانشگاهی نیز به این برنامه پیوسته‌اند.

مدیرکل بیمه سلامت بوشهر با بیان اینکه براساس قانون، بیمه شده‌های صندوق رایگان که ۸۰ درصد بیمه شدگان را دربرمی گیرند امکان مراجعه به بیمارستان های غیردانشگاهی را نداشتند، گفت: با توجه به شرایط سخت شیوع ویروس کرونا و درگیری بیمارستان های دانشگاهی جهت بستری بیماران کرونایی، تفاهمنامه‌ای بین اداره کل بیمه سلامت استان بوشهر، دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان‌های تأمین اجتماعی و نظامی منعقد شد تا تمام بیمه شدگان این سازمان در بیمارستانهای مذکور با تعرفه دولتی خدمت دریافت نمایند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/