مدیرکل بهزیستی استان قزوین در پی انتشار فیلم کودک آزاری کودک معلول که گفته می‌شود مربوط به یکی از شهرهای استان است، توضیحاتی را ارایه داد.

به گزارش نیکوکار، علیرضا وارثی روز یکشنبه در پی انتشار فیلمی از آزار یک کودک معلول قزوینی در فضای مجازی، گفت: با نهایت تاسف و تاثر مطلع شدیم که کودکی معلول توسط فردی ناشناس مورد آزار و اذیت جسمی قرار گرفته و تصاویر دلخراش و متاثر کننده آن نیز در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

وی ادامه داد: با بررسی های به عمل آمده و براساس فیلم منتشر شده که اذعان دارد که این کودک آزاری در شهر تاکستان صورت گرفته است، مراتب به شکل اورژانسی در دستور کار اورژانس اجتماعی، حراست، بازرسی و اداره بهزیستی شهرستان قرار گرفت ولی هیچگونه نشانه ای از اینکه محل وقوع معلول آزاری مراکز نگهداری توانبخشی بهزیستی شهرستان تاکستان و یا اینکه مراکز نگهداری بهزیستی با مشخصات داخل تصویر تطبیق داشته باشد به دست نیامده است بنابراین به همین خاطر موضوع سریعا به استحضار دادستانی شهرستان تاکستان رسید تا پیگیری های لازم در دستور کار حوزه قضایی قرار گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین اظهار داشت: از آنجایی که حمایت از حقوق کودکان و معلولان در قانون به سازمان بهزیستی محول شده است این سازمان هیچگونه مماشاتی را در تضییع حقوق این عزیزان بر نمی تابد و به شدت با مسئله معلول آزاری و کودک آزاری برخورد قانونی خواهد کرد و این اقدام ناشایست و غیر انسانی را محکوم می نماید.

وارثی گفت: سازمان بهزیستی به عنوان اولین متولی و مدافع حقوق کودکان و معلولان تمام امکانات و توان خود را در راستای شناسایی عامل و یا عوامل این اتفاق تلاش خواهد نمود و هیچگونه اغماض و مسامحه ایی را در این خصوص جایز نمی داند و موضوع با جدیت کامل در دستور کار سازمان و دستگاه قضایی قرار گرفته و در اسرع وقت قانون عاملین این امر را به مجازات اعمال خود خواهد رساند.

وی اضافه کرد: از شهروندان محترم تقاضا داریم چنانچه از این گونه موارد مطلع می باشند سریعاً به اورژانس اجتماعی استان ( با شماره تماس ۱۲۳ ) تماس حاصل نموده تا پیگیری های لازم انجام شود.

روز گذشته فیلمی در فضای مجازی منتشر شد که نشان می داد که کودکی دارای معلول سندروم داون مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.

 

منبع: ایرنا

انتهای پیام/