رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه جریان فرهنگ‌سازی در حوزه بحران در دنیا به سمتی است که افراد کم توان و معلول نیز بتوانند در شرایط بحران خود امدادی داشته باشند و از عملیات امداد و نجات جا نمانند، گفت: از همین رو ضروری است برای افراد کم توان و معلول دوره‌های آموزش خود امدادی ویژه برگزار شود.

به گزارش نیکوکار، رضا کرمی محمدی در مراسم تقدیر از برندگان مسابقه مجازی «شهر آماده» گفت: بهره گیری از گروه های دواطلب آموزش دیده و شهروندان علاقمند یکی از بهترین راهکارها برای آموزش و فرهنگ‌سازی در حوزه بحران است.وی فعالیت های داوطلبانه گروه های واکنش اضطراری محله (دوام ) را مهم و ارزشمند توصیف کرد و گفت: این فعالیت موجب انتقال آموزش های حوزه مدیریت بحران به سایر شهروندان نیز خواهد شد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان اینکه جریان فرهنگ‌سازی در حوزه بحران در دنیا به سمتی است که افراد کم توان و معلول نیز بتوانند در شرایط بحران خود امدادی داشته باشند و از عملیات امداد و نجات جا نمانند، گفت: از همین رو ضروری است برای افراد کم توان و معلول دوره های آموزش خود امدادی ویژه برگزار شود.
در ادامه حیدر کلهری معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با بیان این که از سال گذشته تلاش کردیم بخشی از فعالیت‌ گروه های دوام در فضای مجازی پوشش داده شود خاطرنشان کرد: از سوی دیگر امسال با شیوع ویروس کرونا عمده فعالیت های گروه دوام در سطح شهر به سمت فضای مجازی معطوف شده است. از همین رو نه تنها فعالیت این گروه ها متوقف نشد، بلکه بستر مناسب برای هرچه پویاتر شدن فعالیت این داوطلبان به وجود آمد و طراحی برگزاری مسابقه شهر آماده در همین فضا شکل گرفت.
معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به اینکه علاوه بر مسابقه مجازی شهر آماده هر هفته سه مسابقه در صفحه اینستاگرام شهر آماده برگزار می‌شود، گفت: این فعالیت ها ضمن جلب مشارکت های مردمی سبب تقویت ارتباط با شهروندان می شود.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

ارسال نظر