رئیس کمیته امداد با اشاره به پیش‌بینی افزایش ۲۵ درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در لایحه بودجه سال آینده، گفت: این رقم پاسخگوی معیشت خانواده‌های تحت حمایت نیست و کمیسیون تلفیق مجلس قول افزایش این رقم را داده است.

به گزارش نیکوکار، سیدمرتضی بختیاری در دیدار با آیت‌الله صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به فعالیت‌های کمیته امداد در حوزه توانمندسازی گفت: یکی از مهمترین محورهای توانمندسازی، ایجاد اشتغال است که در همین راستا تا پایان امسال بیش از ۲۰۰ هزار شغل در کشور برای مددجویان راه‌اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه سال آینده ۶۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی برای کمیته امداد پیش‌بینی شده است، تاکید کرد: در کنار ایجاد طرح‌های اشتغال، با احیای اشتغال خانگی، موج جدیدی از خوداشتغالی خانواده‌های تحت پوشش به ویژه زنان سرپرست خانوار را به وجود خواهیم آورد.

رئیس کمیته امداد با اشاره پیشنهاد دولت مبنی بر افزایش ۲۵ درصدی مستمری مددجویان در سال آینده خاطرنشان کرد: این میزان افزایش، برای معیشت مددجویان کافی نیست و کمیسیون تلفیق مجلس وعده داده است از محل دیگر منابع، به خانواده‌های تحت حمایت کمک کند.

بختیاری همچنین تامین مسکن را از دیگر ابعاد توانمندسازی مددجویان دانست و گفت: با کمک بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و دولت، ساخت ۳۱ هزار واحد مسکونی در کل کشور در دستور کار است که با اجرای این برنامه‌ها، انتظار می‌رود مشکل مسکن ایتام در سطح شهرهای کوچک و روستاها رفع شود.

بختیاری با بیان اینکه ۱۵۰۰ واحد مسکونی طی یک سال آینده برای مددجویان کمیته امداد استان بوشهر احداث می‌شود، اظهار کرد: همچنین در حوزه اشتغال امسال بیش از ۶ هزار شغل در استان بوشهر ایجاد می‌شود.

ایت‌الله صفایی بوشهری، نماینده ولی فقیه در استان بوشهر نیز در این دیدار با تقدیر از رویکرد توانمندسازی مددجویان توسط کمیته امداد گفت: تعیین نقشه جامع توانمندسازی خانواده‌های نیازمند توسط کمیته امداد ضروری است.

وی افزود: بر اساس این نقشه می‌توان در یک زمان معین و با ایجاد کارگروه‌هایی با همین مبنا، خانواده‌های تحت حمایت را توانمند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، آیت‌الله صفایی بوشهری تاکید کرد: در استان بوشهر شاهد یک هم‌افزایی خوب بین مردم خیر و نیکوکار با کمیته امداد هستیم که نتایج آن در سرفصل‌های کاری این نهاد به ویژه در حوزه مشارکت‌های مردمی و زکات قابل مشاهده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/