کد خبر: 8004

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برگزار می‌کند

توزیع بیش از ۱۰ هزار وعده غذای گرم در طرح پویش «نذر سردار دل‌ها»

سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، با همکاری خیرین تهرانی و رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌های منتخب سطح شهر، پویش نذر سردار دل‌ها را در تداوم کمک‌های مؤمنانه برگزار می‌کند.

به گزارش نیکوکار، سیدعلی‌رضا فاطمیان‌پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران گفت: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، امسال این توفیق معنوی را دارد که در نخستین سالگرد شهادت سردار دل‌ها و قهرمان امت، شهید حاج قاسم سلیمانی، برنامه‌های متنوعی برگزار کند و یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی که ملهم از مشی سردار دل‌ها در زندگی اجتماعی و مشارکت ایشان در برنامه‌های هیات است، برنامه نذر سردار دل‌هاست.

همزمانی شیوع ویروس کرونا و تشدید تحریم‌های ظالمانه امپریالیسم آمریکا، مشکلات اقتصادی عدیده‌ای بر مردم متحمل کرده و برخی از شهروندان را در تهیه مایحتاج اولیه زندگی ناتوان ساخته است. این موضوع برای خیرین و فعالین فرهنگی دردمند جامعه تعهدی از جنس کمک و گذشت ایجاد کرد، اشاره رهبر معظم انقلاب به رزمایش گسترده‌ مواسات و همدلی و کمک مؤمنانه صحنه‌های بی‌بدیلی از جنس ایثار و جهاد خلق کرد و بحمدالله با تمام مشکلات هنوز هم ادامه دارد.

فاطمیان پور افزود: سازمان فرهنگی هنری با هدف هم افزایی و ایجاد بستر مناسب و کارآمد برای انجام این پویش، همزمان با سالگرد شهادت شهید سلیمانی و در آستانه ایام فاطمیه طرح «نذر سردار دل‌ها« را در قالب پلتفرم مشارکت با رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌ها برای توزیع غذای نذری گرم در بین نیازمندان راه‌اندازی کرده است.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران ادامه داد: انتخاب رستوران‌ها از چند نظر دارای اهمیت و کارآمدی بهتری است از جمله این که در این طرح آن دسته از رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌هایی در اولویت هستند که پروتکل‌های بهداشتی را در حد استاندارد رعایت کنند و تأییدیه اداره بهداشت را داشته باشند. امکان مشارکت در نذری دادن با هر میزان و مبلغی برای همگان فراهم می‌شود.

بر اساس گزارش پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، در هزینه‌های تولید، ساماندهی پسماند شهری و آلودگی محیط زیست صرفه‌جویی خواهد شد و برای کسانی که با تأسی از آیات نورانی قرآن دنبال انفاق و نذورات در رِئاءَ النَّاس نیستند این شیوه مناسبت‌تر خواهد بود و پیش بینی کرده‌ایم که با حمایت خیرین، تعداد بیش از ۱۰هزار وعده غذای گرم در سطح شهر تهران به نیازمندان با همکاری رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌ها اهدا شود.

گفتنی است پلتفرم مجازی مشارکت در این طرح همزمان با سال روز شهادت شهید سلیمانی رونمایی خواهد شد و علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با فرهنگ‌سرای ملل به شماره تلفن ۲۲۲۴۶۹۸۴ تماس بگیرند.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/