معاون شهردار منطقه 6 تهران از اجرای طرح ویژه شناسایی و جذب متکدیان و ساماندهی کارتن خواب ها خبر داد.

به گزارش نیکوکار، حبیب الله غفوری معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه۶ تهران درباره طرح ویژه شناسایی و جذب متکدیان و ساماندهی افراد کارتن خواب با شروع فصل سرما اظهارداشت: به منظـور پاکسازی و زیباسازی معابر و خیابان‌ها از ناهنجاری های بصری طرح گشت و جمع آوری کارتن خواب‌ها و متکدیان در دستورکار اداره آسیب های این معاونت قرار گرفت.

غفوری با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری طی گشت زنی های مستمر،گشت‌های سیار سازمان خدمات اجتماعی ۱۵۰۰کارتن خواب، بی‌خانمان و متکدیان از معابر نواحی ششگانه جمع‌آوری شده‌اند، گفت :مدد سرای این منطقه با ظرفیت بیش از ۳۰ نفر در میدان آرژانتین بزرگراه رسالت رمپ مدرس واقع شده است.

وی ادامه داد: مددجویان پس از ورود به این مرکز علاوه بر استحمام از خدمات بهداشتی، مشاوره مددکار اجتماعی و ۳ وعده غذای گرم بهره مند می شوند و آن دسته افرادی که تمایل به ترک اعتیاد دارند به کمپ ها معرفی می شوند.

معاون شهردار منطقه ۶ تهران یاد آور شد: این مرکز به صورت ۲۴ ساعته افراد بی خانمان را پذیرش می کند و تمام تلاش ما در مجموعه شهرداری فراهم و افزایش سطح رفاه و امنیت شهروندان است.

غفوری گفت:در همین خصوص و با توجه به کاهش دما و آلودگی در این چند روز و احتمال بارش، فوریت های اجتماعی به صورت ۲۴ ساعته در سطح منطقه، به صورت آماده باش خواهد بود تا در صورت مشاهده افراد بی‌خانمان و کارتن خواب، این افراد را به مراکز اسکان موقت و دائمی منتقل کنیم.

وی بیان داشت: شهروندان نیز برای مشارکت در این طرح می‌توانند از طریق تماس با سامانه ۱۳۷ و اعلام زمان ومکان حضور کارتن خواب‌ها در فعالیت شناسایی و ساماندهی آنها همکاری کنند.

منبع: فارس

انتهای پیام/