رییس اداره بهزیستی خوی گفت: در زمان حاضر برای ۲۵۴ معلول ضایعه نخاعی خدمات ویژه شامل ارائه خدمات توان‌پزشکی، حق پرستاری و سایر خدمات مددکاری در این شهرستان ارایه می‌شود.

به گزارش نیکوکار، کریم رحیم اوغلی افزود: برای تامین اقلام بهداشتی ویژه این معلولان یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال واریز شده است.

وی ادامه داد: این مبلغ جهت کمک هزینه تأمین لوازم بهداشتی نیز به افراد دارای آسیب نخاعی و با توجه به سطح ضایعه، گردنی، سینه‌ای و کمری تعلق گرفت.

وی اضافه کرد: همچنین طی ۹ ماه امسال، ۸۱۰ میلیون ریال نیز هزینه کرونایی مددجویان بهزیستی خوی واریز شده است.

رییس اداره بهزیستی خوی اضافه کرد: کمک هزینه ها با الکترونیکی شدن پرداخت از سوی سازمان بهزیستی کشور، علاوه بر شفاف شدن میزان و نحوه پرداخت ها، در زمان کوتاه تری در حساب مددجویان قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ‌کدام از معلولان ضایعه نخاعی این شهرستان برای دریافت حق پرستاری پشت نوبت نیستند، افزود: کمک‌ هزینه‌های ماهانه این افراد پیشتر ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال بود که به پنج میلیون و ۵۴۰ هزار ریال برای هر فرد افزایش یافته است.

رحیم اوغلی از الکترونیکی شدن پرداخت کمک هزینه تأمین لوازم بهداشتی به تمامی افراد دارای معلولیت ناشی از آسیب نخاعی خبر داد و افزود: افزایش کمک هزینه تامین لوازم بهداشتی از ابتدای تیر امسال بوده و همراه با مستمری مددجویان پرداخت می‌شود.

شهرستان خوی دارای هفت هزار و ۴۰۰ مددجوی تحت پوشش بهزیستی است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/