کد خبر: 7904

کمیته امداد در میدان اشتغال

ایجاد ۲۳۵۹ فرصت شغلی در خراسان‌جنوبی

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی از پرداخت ۷۳۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی طی ۹ ماهه امسال به نیازمندان استان خبر داد و گفت: با پرداخت این میزان تسهیلات دو هزار و ۳۵۹ فرصت شغلی جدید در استان ایجاد شد.

به گزارش نیکوکار، رضا سلم‌آبادی در بیرجند، اظهار داشت: اجرای طرح‌های اشتغال باعث ارتقای عزت ‌نفس مددجویان شده ضمن اینکه زمینه لازم برای حضور آنان در اجتماع را نیز فراهم کرده است.

مهم‌ترین رویکرد کمیته امداد اشتغال و فراهم کردن زمینه درآمدزایی برای خانواده‌ها و خروج آنان از چرخه حمایتی است

وی بیان داشت: ایجاد اشتغال و فراهم کردن زمینه درآمدزایی برای خانواده‌ها و خروج آنان از چرخه حمایتی کمیته امداد از مهم‌ترین رویکردهای این نهاد است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی تصریح کرد: توانمندسازی اقتصادی و خودکفایی مددجویان بر اساس نیازسنجی، استعدادسنجی، مشاوره و راهنمایی شغلی، ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کارآفرینی، ایجاد اشتغال و پایدارسازی مشاغل انجام می‌شود.

سلم‌آبادی اجرای طرح‌های اشتغالزایی را سبب خودکفایی و توانمندسازی مددجویان دانست و تصریح کرد: دامداری، کشاورزی و باغداری، صنایع‌دستی، صنفی، صنعتی، خدماتی، حمل‌ونقل و فرش و صنایع دستی از جمله طرح‌های اشتغال کمیته امداد در زمینه‌های مختلف هستند.

با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی دو هزار و ۳۵۹ فرصت شغلی جدید برای یک هزار و ۹۰۷ طرح در ۹ ماهه امسال برای نیازمندان ایجاد شد

وی از پرداخت ۷۳۶ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی طی ۹ ماهه امسال به نیازمندان استان خبر داد و خاطرنشان کرد: با پرداخت این میزان تسهیلات دو هزار و ۳۵۹ فرصت شغلی جدید برای یک هزار و ۹۰۷ طرح اشتغالزایی ایجاد شد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی اضافه کرد: از طرح‌های اشتغالزایی ایجاد شده ۸۸۳ طرح در مناطق شهری و یک هزار و ۲۴ طرح در مناطق روستایی اجرا شده و همچنین ۳۴۴ طرح مربوط به مشاغل خانگی و یک هزار و ۵۶۳ طرح خوداشتغالی است.

سلم‌آبادی به تشریح طرح‌های اجرا شده پرداخت و گفت: از این تعداد ۷۷۱ طرح دامداری، ۱۵۹ طرح صنفی و صنعتی، ۳۷ طرح صنایع‌دستی، ۸۳ طرح فرش و گلیم، ۷۱۸ طرح خدمات، ۴۹ طرح حمل‌ونقل، ۲۱ طرح طیور، ۶۲ طرح کشاورزی و هفت طرح پرورش زنبور و ماهی است.

وی با اعلام اینکه از مجموع طرح‌های اجرا شده ۵۴۹ طرح توسط مجریان زن و یک هزار و ۳۵۸ طرح توسط مجریان مرد اجرا شده، بیان داشت: سقف تسهیلات به مددجویان ۸۰ میلیون تومان، غیرمددجو (فرزندان و وابستگان مددجو) ۵۰ میلیون تومان و تسهیلات کارفرمایی به ازای به‌کارگیری هر نفر ۵۰ میلیون تومان است.

منبع: فارس

انتهای پیام/