دبیرکل جمعیت هلال احمر از تحویل ۲۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه چادر اسکان اضطراری برای شارژ انبارهای امدادی خبر داد و گفت: این چادرها به منظور پاسخ گویی به موقع در امدادرسانی و اسکان اضطراری و موقت آسیب دیدگان حوادث طبیعی و غیر طبیعی به انبارهای هلال احمر تزریق شده است.

به گزارش نیکوکار، محمدحسن قوسیان مقدم در بازدید از شرکت صنایع نساجی هلال ایران با اشاره به لزوم شارژ انبارها از اقلام امدادی، افزود: در سال جدید پس از مطرح شدن خالی بودن انبارهای امدادی، موفق شدیم کمکی از دولت برای شارژ این انبارها دریافت کنیم، موضوعی که برای ما اهمیت داشت موجودی چادرهای امدادی بود که اساسا یکی از اقلام بزرگ و حجیمی است که در حوادث از آن استفاده می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه شرکت صنایع نساجی هلال ایران تعهد خود برای تامین چادرهای امدادی را به جمعیت هلال احمر انجام داد، اظهار داشت: همه ۲۲ هزار و ۵۰۰ چادر درخواستی تحویل داده شده است و مقرر شده که امروز بر اساس اعتبارات جدید، قرارداد خرید چادر از این شرکت را تمدید کنیم و براساس این قرارداد بیش از ۱۵ هزار چادر دیگر تا پایان سال، تحویل جمعیت هلال احمر خواهد شد.

دبیر کل جمعیت هلال احمر درباره تولید البسه امدادی، تاکید کرد: برای تولید البسه امدادی هم قراردادهایی را داشتیم که تحویل دادند و آماده امضای قرارداد جدید هستیم.

به گفته قوسیان مقدم، شرکت صنایع نساجی هلال ایران ظرفیت خوبی را برای تامین همه اقلام امدادی مورد نیاز جمعیت هلال احمر دارد و در حال حاضر همه کارگاه ها با ظرفیت کامل در حال تولید محصولات هستند، علیرغم اینکه وضعیت کرونایی را شاهد هستیم اما همچنان خط تولیدها در این شرکت دایر است.

وی با بیان اینکه در جمعیت هلال احمر ظرفیت های زیادی وجود دارد که بتواند نیازهای خود را برطرف کند و شرکت صنایع نساجی هلال ایران در این زمینه بیش از گذشته می تواند به ما کمک کند، خاطرنشان کرد: شرکت صنایع نساجی هلال ایران می تواند برای فروش اقلام امدادی از ظرفیت منطقه‌ای استفاده کرده و اقلام امدادی تولید شده در این شرکت را در پاکستان، افغانستان و عراق به فروش برساند و در این زمینه به جمعیت هلال احمر کشورهای همسایه کمک رسانی کند.

جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.
این اهداف عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، تامین احترام انسان ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان ها بدون در نظر گرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.

منبع: ایرنا
انتهای پیام/