کد خبر: 7716

مدیرکل سلامت شهرداری تهران از مردم خواست تا هزینه های مهمانی شب یلدا را صرف نذر ماسک افراد کم برخوردار کنند.

به گزارش نیکوکار، زینب نصیری با اشاره به پیک کرونا در هفته های قبل گفت: پیک شیوع بیماری کرونا در هفته های قبل ناشی از شرایط قبل از آن همچون بارگشایی مدارس، سفرهای تعطیلات شهریور ماه، و… بود که دیدیم به دلیل عدم رعایت مسائل پیشگیری، پیک کرونا سرعت گرفت و متاسفانه تعداد فوت شدگان و مبتلایان تصاعدی افزایش یافت.

وی با بیان اینکه بعد از افزایش تعداد فوت شدگان، ستاد کرونا نسبت به اعمال قوانین سخت گیرانه تر و محدودیت های دو هفته ای مشاغل اقدام کرد و خوشبختانه شاهد آن هستیم که آمارها سیر نزولی محسوسی دارد، افزود: حالا لازم است که مدام به خودمان یادآوری کنیم که رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از حضور در اجتماعات به عنوان یک اصل مهار کرونا است و نباید در هر مناسبتی همچون شب یلدا و … این موضوع را فراموش کنیم.

نصیری با تاکید بر اینکه آمارهای فوت شدگان کرونا، کاهش یافته و نباید اجازه دهیم با برگزاری مراسمات دورهمی یک شب (یلدا) دوباره سیر ابتلا به کرونا صعودی شود گفت: برخی از افراد تصور می کنند که مگر می شود شب یلدا که در همه این سالها دور هم جمع می شدیم را به تنهایی سپری کنیم؟ اما اگر گوشه ذهنمان به این فکر کنیم که شاید همین شب، بهانه ای برای فوت یکی از عزیزانمان شود، قطعا شب یلدا در خانه می مانیم.

وی افزود: در این مدت همه ما برقراری ارتباط توسط تکنولوژی و با ابزارهای جدید را یاد گرفتیم و می توانیم از آنها برای تبریک شب یلدا و دورهم بودن مجازیمان استفاده کنیم و شنیده شده دولت برای شب یلدا برنامه های ویژه ای از جمله رایگان شدن اینترنت را دارد که امیدواریم با تحقق این شنیده ها، به در خانه ماندن هر خانواده کمک شود.

نصیری با اشاره به افزایش قیمت کالاها گفت: به واسطه کرونا بسیاری از مهمانی و دورهمی ها لغو می شود و چه خوب است که هزینه این مهمانی های لغو شده، صرف کمک به اقشار کم برخوردار شده تا در طولانی ترین شب سال، لبخندی هم بر صورت این خانواده ها بنشیند که افراد می‌توانند از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد یا سازمانها استفاده کنند و حتی خودشان اگر خانواده ای نیازمند می شناسند به آنها کمک مستقیم کنند.

وی پیشنهاد نذر ماسک یلدایی را مطرح کرد و افزود: این روزها مصرف ماسک به واسطه سردی هوا و خیس شدن مدام ماسک ها افزایش یافته و قطعا تهیه آن برای خانواده های کم برخوردار سخت است و افراد می توانند هزینه مهمانی و دورهمی های یلدای خود را صرف خرید ماسک برای افراد نیازمند کنند و لازم است همه ماتلاش کنیم و حالا امسال که امکان دور هم جمع شدن خانوادگی نیست، یک لبخند بزرگ به لبان خانواده های فقیر بنشانیم.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/