کد خبر: 6958

فرمانده سپاه ناحیه محمد رسول الله(ص) شیراز گفت: به عنوان نخستین ناحیه در سومین مرحله از رزمایش کمک های مومنانه، ۵ هزار سبد معیشتی را ارائه می کنیم که با بسته‌های معیشتی موجود، تاکنون ۳۳ هزار و ۳۰۰ بسته غذایی بین طبقه محروم توزیع شده است.

به گزارش نیکوکار، عباس بنایی خیرآبادی در مرحله سوم رزمایش کمک‌های مومنانه که در سالن حافظ نمایشگاه بین‌المللی گلستان برگزار شد، با اشاره به آیه ای از قرآن کریم در خصوص کمک  به نیازمندان، اظهار داشت: خداوند در قبال این کار خیر، پاداش و احسان عظیمی را به انسان های نیک اندیش عطا می کند.

وی در ادامه با بیان اینکه تکلیف ما را امام حسین(ع) مشخص کرده است، اضافه کرد: حاجت ها و نیازهای مردم که به سوی شما می آید از نعمت های الهی است مبادا این نعمت ها شما را آزرده خاطر کند.

فرمانده سپاه ناحیه محمد رسول الله شیراز جهاد را کاری بسیار ارزشمند دانست و بیان کرد: یک بسیج یک روز در جنگ و یک روز در قالب کمک های مومنانه خدمت می کند که الگوی ما در این راه امیرالمومنین(ع) است.

وی با تصریح اینکه بسیجیان سال ها متمادی است که به جهاد خو کرده اند، مطرح کرد: بسیجیان بی‌منت و مزد فعالیت می کنند و درد مردم را خوب می دانند، در بحران هایی مانند سیل و زلزله نجاتگر و از زمان شیوع کرونا پیشتاز بوده اند، آری این جماعت عقلشان عاشق شده و سر آنان برای مجاهدت‌های مستمر درد می کند.

بنایی جهاد را مقدمه شهادت برشمرد و افزود: با همت جهادگران ناحیه محمد رسول الله، از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون تا قبل از این رزمایش ۳۴ هزار و ۲۰۹ سبد معیشتی، تعداد یک هزار و ۲۰۰ مورد مبلغ ۲۰۰ هزار تومان وجه نقد، قربانی ۱۰۲ راس گوسفند، توزیع ۱۳ هزار و ۱۰۰ سبد بهداشتی، اطعام ۴۹ هزار پرس غذا، توزیع ۱۲۷ هزار ماسک، ۸۷۰ بسته لوازم تحریر و ۲۵ مورد جهیزیه توزیع شده است.

وی با اشاره به اینکه ۸۷ گروه جهادی در برنامه‌هایی که ارائه داده شد فعالیت کرده اند، گفت: همچنین امروز نیز به عنوان نخستین ناحیه در سومین مرحله از رزمایش کمک های مومنانه، ۵ هزار سبد معیشتی را ارائه می کنیم که با بسته‌های معیشتی موجود، تاکنون ۳۳ هزار و ۳۰۰ بسته غذایی توزیع شده است.

منبع: فارس
انتهای پیام/