معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: دختران تحت حمایت و زنان سرپرست خانواری که قصد ازدواج مجدد دارند، از کمک بلاعوض ۲۵میلیون‌تومانی برخوردار می‌شوند و مبلغ هدیه ازدواج برای پسران خانواده‌های تحت حمایت ۱۵میلیون تومان است.

به گزارش نیکوکار، حسین خدرویسی با اشاره به اینکه کمک به تشکیل خانواده و صیانت از این نهاد مقدس از مهم‌ترین برنامه‌های حمایتی کمیته امداد است، گفت: در ۶ماهه نخست سال جاری ۱۰هزار و ۶۳۱ فقره کمک‌هزینه ازدواج و جهیزیه با اعتباری معادل ۴۶میلیارد تومان به مددجویان متقاضی پرداخت شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خاطرنشان کرد: کمیته امداد با هماهنگی وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه و توزیع پنج قلم کالای اساسی جهیزیه شامل، یخچال، اجاق‌گاز، ماشین لباسشویی، جاروبرقی و تلویزیون را برای خانواده‌های نیازمند پیش‌بینی کرده که در حال انجام است.

وی ادامه داد: همچنین دختران تحت حمایت و زنان سرپرست خانواری که قصد ازدواج مجدد دارند، از کمک بلاعوض ۲۵میلیون‌تومانی برخوردار می‌شوند و مبلغ هدیه ازدواج برای پسران خانواده‌های تحت حمایت ۱۵میلیون تومان است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد به دیگر خدمات این نهاد در حوزه ازدواج و تشکیل خانواده پرداخت و افزود: علاوه بر مبالغ بلاعوض، مددجویان می‌توانند از تسهیلات کارگشایی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت برای تأمین بخشی از هزینه‌های ازدواج یا تأمین مسکن استفاده کنند.

خدرویسی از حمایت بنیاد مستضعفان برای کمک به ازدواج دختران یتیم تحت حمایت امداد خبر داد و تأکید کرد: بنیاد مستضعفان از ابتدای سال جاری ۶۲میلیارد تومان اعتبار برای کمک به ازدواج دختران یتیم در اختیار کمیته امداد قرار داده است.

 

منبع: تسنیم

انتهای پیام/