مدیرکل کمیته امداد استان تهران از پرداخت هزینه های بیمه مکمل و فرانشیز ۹ هزار و ۱۲۸ مددجوی تحت حمایت این نهاد در شش ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش نیکوکار، سید ابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران با ارائه گزارشی از خدمات این نهاد دربخش های بهداشت،درمان و امور بیمه گفت: در شش ماهه نخست امسال هزینه های بیمه مکمل و فرانشیز برای ۹ هزار و ۱۲۸ مددجوی تحت حمایت به مبلغ یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان و هزینه درمان ۸۴۸ بیمار خاص و صعب العلاج به مبلغ دویست میلیون و۴۰۰ هزار تومان پرداخت شده است.

وی افزود: بیمه پایه مددجویان تحت حمایت «خدمات درمانی» است و از آنجایی که بیمه های پایه، کلیه هزینه های درمانی را پوشش نمی دهند و این امر برای مددجویان که از اقشار نیازمند و آسیب پذیر جامعه هستند، مشکلات زیادی ایجاد می‌کند لذا برای کمک به جامعه هدف تحت حمایت در این زمینه یک بیمه مکمل درمانی برای مددجویان تحت حمایت در نظر گرفته شده است که این افراد با مراجعه به ادارات این نهاد و ارائه اسناد و مدارک مربوطه به کارشناسان درمان کمیته امداد بخشی از هزینه های درمانی آنها پرداخت می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران، به ارائه خدمات به کودکان دارای سوء تغذیه در قالب طرح رفع سوء تغذیه کودکان کمتر از پنج سال اشاره و بیان کرد: در شش ماهه نخست امسال برای ۸۴۰ کودک کمتر از پنج سال که توسط مراکز بهداشت و درمان به این نهاد معرفی شده اند ۳۳۶ میلیون تومان واریز شده است.

وی با بیان اینکه با اجرای طرح رفع سوء تغذیه کودکان کمتر از پنج سال از اختلال در رشد جسمی و تکامل مغزی و کاهش بهره هوشی آنها در آینده جلوگیری می شود، افزود: پس از انجام پایش کودکان توسط مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه ها، کودکان دچار سوء تغذیه به کمیته امداد معرفی و سبد غذایی مورد نظر کارشناسان تغذیه توسط این نهاد تهیه می شود.

پرپنچی یادآور شد: در صورت بهبودی کامل و سلامتی کودکان تحت حمایت این طرح، آنان از این طرح حمایتی خارج شده و کودکان دیگری که از سوء تغذیه رنج می‌برند با معرفی مراکز بهداشت جایگزین می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران همچنین از آغاز اجرای طرح رفع سوء تغذیه برای مادران باردار و شیرده خبر داد و گفت: با مشارکت مراکز بهداشت مادران باردار و شیرده مبتلا به سوء تغذیه به ادارات کمیته امداد معرفی می شوند و ماهیانه از سبد غذایی بهره مند می شوند.

وی در ادامه به پرداخت پنج میلیارد و ۷۴۳ میلیون تومان حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی برای ۶۱۲۹ زن سرپرست خانوار اشاره کرد و افزود: بانوان سرپرست خانوار تحت حمایت این طرح به شرط رسیدن به شرایط بازنشستگی ازمزایای بازنشستگی برخوردار و توانمند می شوند.

پرپنچی در پایان به مشارکت بیمارستان های طرف قرارداد با این نهاد در ارائه خدمات به جامعه هدف اشاره و عنوان کرد: برای تسهیل در امر درمان جامعه هدف تحت حمایت و کاهش هزینه های بستری و همچنین دارویی این افراد اداره درمان استان تهران نسبت به تقبل هزینه آنها با مشارکت مددکاران بیمارستان های طرف قرارداد اقدام کرده است.

وی افزود: در شش ماه اول امسال درمجموع ۲۳۹ مورد به ۴۷۵ میلیون و ۷۱۲ هزار تومان برای بیماران بستری در بیمارستان های طرف قرارداد ، داروهای بیماران خاص و صعب العلاج صادر شده است که مبلغ ۱۷۹ میلیون و ۹۸۸ هزر توان برای بیماران تحت حمایت این نهاد از مراکز درمانی تخفیف دریافت شده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/