معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: بر اساس آخرین اطلاعات به روز شده، ۶ هزار مددکار و مشاور متعهد و متخصص، مشغول خدمت و مددرسانی به ۲ میلیون و ۵۷۳ خانوار تحت پوشش این نهاد هستند.

به گزارش نیکوکار، حسین خدرویسی روز دوشنبه  با بیان اینکه این تعداد خانوار در قالب پنج میلیون و ۲۹۰ هزار نفر تحت پوشش حمایتی هستند، اظهار داشت: مددجویان یاد شده با عنوان معیشت بگیر، تبصره ۱۴ و افراد تک خدمتی و چند خدمتی از خدمات حمایتی کمیته امداد بهره مند هستند.

وی تصریح کرد: در این میان می‌توان به آمار جمعیتی و تحت پوشش یک میلیون و ۷۰۰ هزار سالمند، یک میلیون ۲۰۰ هزار زن سرپرست خانوار، ۴۰۰ هزار دانش آموز، ۸۰ هزار دانشجو و بیش از ۸۰ هزار بیمار خاص و صعب‌العلاج اشاره کرد.

خدرویسی همچنین با اشاره به دیگر خدمات ارائه شده این حوزه به افراد تحت پوشش گفت: اکنون ۱۳۸ هزار و ۵۱۵ نفر در قالب فرزندان ایتام در طرح ویژه و فوق العاده اکرام و ۱۷۴ هزار و ۳۰۷ نفر در طرح فرزندان محسنین تحت خدمات حمایتی این کمیته هستند.
طرح محسنین شامل افرادی است که سرپرستان آنها به دلایلی از جمله بیماری توان و صلاحیت مدیریت خانواده را ندارند و فرزندان آنها در قالب طرح محسنین تحت حمایت خدمات ویژه قرار می گیرند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد ادامه داد: فقر در جامعه و کشور از شکل تک بعدی خارج و چند بعدی و پیچیده شده و کمیته امداد نمی‌تواند به تنهایی مسئول رفع فقر و محرومیت باشد.

وی افزود: از نظر نیروی انسانی بیشترین نیروهای این نهاد در دورترین ادارات کمیته امداد در مناطق محروم روستایی مرزی و شهرهای عمقی کشور در حال خدمت رسانی به مددجویان هستند.

خدرویسی با تاکید بر اینکه شناسایی، ارزیابی و ارجاع به حوزه‌های تخصصی و نیز توانمندسازی مددجویان بطور مستمر انجام می شود، گفت: سه چهارم بودجه کمیته امداد در این حوزه برای انجام امور مددجویان و ارائه خدمت به این عزیزان هزینه می شود.

وی گفت: حوزه حمایت و سلامت خانواده نیز بطور مستقیم با مددجویان در ارتباط است و این حوزه در سقف خدمت‌رسانی به مددجویان از ورود تا خروج آنها ارائه خدمت می کند.

معاون کمیته امداد گفت: کمیته امداد به عنوان یک دستگاه، پیشرو در ارائه خدمات حمایتی به نیازمندان بوده و با افتخار و پرونده درخشان خود در بخش‌های مختلف در خدمت به محرومان جامعه است و افتخار می کنیم که قهرمان خدمت رسانی در این عرصه هستیم.

 

منبع: ایرنا

انتهای پیام/