معاون مشارکتهای مردمی و اشتغال بهزیستی استان تهران ضمن تشریح روش‌های مشارکت در کمپین «مشق مهر» برای تامین لوازم التحریر دانش‌آموزان نیازمند، از پوشش بیش از ۱۲ هزار دانش‌آموز نیازمند در استان تهران خبر داد.

به گزارش نیکوکار،مهشید چوبکار: با بیان اینکه در سطح استان تهران حدود ۱۲ هزار دانش آموز تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند، افزود: این آمار را در اختیار تمام موسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی استان تهران قرار دادیم و از آنها خواسته‌ایم که در این زمینه دانش آموزان نیازمند را پوشش دهند.

وی با بیان اینکه اگرچه همه موسسات خیریه در این زمینه فعال هستند، اما از موسسات بزرگ‌تر خواسته شده تا تعداد بیشتری را تحت پوشش قرار دهند، اظهار کرد: بهزیستی استان تهران نیز در هماهنگی با خیرین حدود ۱۰۰۰ کیف حاوی لوازم التحریر را آماده کرده و در اختیار شهرستان‌هایی قرار داده است که موفق به تهیه لوازم التحریر برای همه دانش آموزان نشده‌اند.

وی با اشاره به اجرای کمپین «مشق مهر» از سوی سازمان بهزیستی کشور نیز گفت: این طرح در تمام میادین اصلی شهر در حال اجراست. تمام خیرین شرکت کننده در این کمپین درصورت تمایل می‌توانند در مراحل توزیع لوازم التحریر حضور و مشارکت داشته باشند. همچنین در هر شهرستان تعداد و مقطع تحصیلی دختران و پسران دانش آموز و نیازمند لوازم التحریر مشخص است و نیازی به حضور آنها در ادارات کل سازمان بهزیستی نیست، بلکه این لوازم درب منزل این افراد با حضور مددکاران بهزیستی در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد.

چوبکار در ادامه روش‌های مشارکت خیرین در کمپین «مشق مهر» را تشریح کرد و افزود: اپلیکیشن آپ، کد دستوری *۷۳۳*۳۰۰# و مراجعه به سایت مشارکتهای مردمی به آدرس mosharekat.behzisti.ir از جمله روش‌های مشارکت در این کمپین هستند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/