رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: یکی از ماموریت‌های اصلی کمیته امداد اشتغال‌زایی و توانمندسازی محرومان است.

به گزارش نیکوکار، ، سیدمرتضی بختیاری در مراسم آغاز فعالیت پویش موکب اشتغال محرومان، اظهار کرد: از واژه موکب برای مشارکت مردمی و محرومیت‌زدایی استفاده شده است.

وی با بیان این‌که اشتغال‌زایی موجب حل مشکلات اجتماعی نیز می‌شود، گفت: یکی از ماموریت‌های اصلی کمیته امداد، اشتغال‌زایی و توانمندسازی محرومان است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان این‌که ۶۳ درصد مددجویان کمیته امداد، زنان سرپرست خانوار هستند، خاطرنشان کرد: کمیته امداد به عنوان راهبر موظف است برای آن‌ها شغلی ایجاد و این افراد را توانمند کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام این‌که با موافقت بانک مرکزی مقرر شده است کارآفرینان اگر ۴۰ نفر از مددجویان کمیته امداد را شاغل کنند، ۲ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه دریافت کنند، گفت: ۷۰۰ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد از سال ۷۳ تا ۹۷ از چرخه این نهاد خارج شدند و به خودکفایی رسیدند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) همچنین این مطلب را هم گفت: افرادی که از کمیته امداد تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت کرده‌اند، ۹۰ درصد اقساط بانکی خود را پرداخت کرده‌اند و این افراد خوش‌حساب‌ترین مشتریان بانک‌ها هستند.

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/